RACE DETAILS

Liberation Date/Time 14/08/2020 06:40:00
Distance 410 km
Basketed 789 Pigeons
Finished 601 Pigeons
Expected 188 Pigeons
Aces 197 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Franz Marchat******
(Little Dreamer)
Iraq Team******
(Ahmad)
Despoina & Agapi Tserno******
(Despoina)
Visser - Meijboom******
(NL 760)
Spartans Woriors******
(Total Dreams - Benzing Cup)
SG Steffl******
(Sanchez Vicario)
Athanasiou Thanos******
(Thanos 03)
Spartans Woriors******
(GR 115)
Team Sofia******
(Sofia 03)
Maziarz Racing Team******
(Fox)
Team Heidjer******
(DV 585)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 100 - Benzing Cup)
Team Klaus Stretz******
(Captain Jackpot)
Litsios Vaggelis******
(GR 404)
J.C. - GPF Finn Leon Daum******
(Master Finn)
Henk Simonsz******
(Henk 08)
Famillie Soellner******
(F.S. 20)
Reinhard Gebhardt******
(RG 62)
Florin - Derby Corabia******
(RO 101)
Pedro Porto SPT******
(Sporting 42)
Team Sasse - Welzel******
(SaWe 21)
Team Bony Farma******
(NL 441)
Tsintsaris Ioannis******
(John 01)
Team Michael & Kostas******
(Michael 08 - Benzing Cup)
Kafouros A & P - Miri B******
(GR 064)
Karakotsios Kostas & Kleanthis B******
(GR 621)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 032)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 106)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 01)
Papadopoulos Anastasios******
(Tasos 21)
Spirou Kostas******
(GR 734)
Mamidas George******
(GR 104)
Frank John******
(DV 126)
Spirou Kostas******
(GR 752)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 202 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom B******
(NL 761 - Benzing Cup)
Team Sofia******
(Sofia 20)
Team WAZ******
(DV 744)
Halkidiki O.L.R.******
(GR 863)
Pfoh Hubert u. Milan******
(DV 150)
Bjorn Ove Helgesen******
(New Sanjay II)
Team Giannena******
(GR 403)
Team Sofia******
(Sofia 49 - Benzing Cup)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 150)
As Tauben Derby******
(DV 435)
Theo & Markus Lecke******
(DV 329)
Famillie Soellner******
(F.S. 15)
Papadopoulos Giannis C******
(GR 184)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 05)
Kagias D&A******
(Magic Zlatan)
Team Sasse - Welzel******
(SaWe 85)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(G. & D. 16)
J.C. - GPF Victor Drosu******
(Victor)
The Champions Team******
(BE 127)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 274)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 258)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 226 - Benzing Cup)
Ktenas Thodoris******
(GR 216)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 042)
Martin Saevareid******
(MS 24)
Team Sunkissed******
(NL 426)
Team Canterbury******
(A 441)
Avgitidis Dimitrios******
(GR 853)
Reinhard Gebhardt******
(RG 72)
Team Ulrich Lemmens I******
(Lemmens 41)
Andreas Behlke******
(A.B. 26)
Kafouros A & P - Miri B******
(GR 031)
Team Sunkissed******
(NL 433)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou B******
(GR 315)
Team Heidjer C******
(DV 193)
Andreas Behlke******
(A.B. 15)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou******
(GR 312)
Team Sven Zimmermann******
(Knossi)
Maziarz Racing Team******
(Carol)
Zachiotis Giannis******
(Giannis 20)
Papadopoulos Giannis C******
(GR 185)
Team Canterbury******
(A 486)
Bjorn Ove Helgesen******
(Narbonne II)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 06)
Heroes of the Sky******
(Heroes of the Sky 81)
Sakellaridis Diamantis******
(GR 306 - Benzing Cup)
Franz Marchat******
(Toreto)
Dieter Siebert******
(Talent 418)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou C******
(GR 335)
Team North & South******
(DV 407)
Eirini O.Y.K.******
(GR 212)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(G. & D. 32)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(De┬┤Favorite)
Senikidis Kostas******
(Darco 145)
Mamidas George******
(GR 111)
Giakoumelos Pantelis C******
(GR 563)
Pantelidou Katerina******
(Valentino 56)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(Annette 289)
Natalya Yonova******
(GR 882 - Benzing Cup)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DV 039)
Joekel Skylights******
(Altair 567)
The Champions Team B******
(BE 133)
As Tauben Derby******
(DV 445)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 275)
Team Sven Zimmermann B******
(Pipmatz)
J.C. - GPF Tamara Wollitzer******
(Zakspeed 20/295)
Nasko Stoyanov******
(BG 53)
Giakoumelos Pantelis******
(GR 517)
Andreas Wollenhaupt******
(Andreas 24)
J.C. - GPF Stefan Jacob******
(Stefan)
Reinhard Gebhardt******
(RG 68)
Team Klaus Stretz******
(Captain Frankenbady)
Luan Dingu******
(AL 216)
Senikidis Kostas******
(Darco 146)
Ivo Shopski******
(GR 04)
Hok Reijnen - Bolton******
(ReBo - 38)
Daniel Brand******
(Daniel 01 - Benzing Cup)
Spartans Woriors******
(Kostaki)
Theo & Markus Lecke B******
(DV 165)
Team Bony Farma******
(NL 415)
Asen Spasov******
(Asen 11 - Benzing Cup)
Steffl F - M******
(Goran Ivanisevic)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 280)
Derby Halkidiki******
(GR 853)
Valantis Skempes******
(Patmos 66)
Agim Fusha******
(AL 417)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(G. & D. 31 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 265)
Helle & Jens Pedersen******
(H & J 70)
J.C. - GPF Pantelidis Iordanis******
(GR 407)
Kagias D&A******
(Aeolous 21)
Svein Ivar Blom******
(Svein 04)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou******
(GR 304)
Derby Halkidiki******
(DV 431)
Giakoumelos Pantelis******
(GR 526)
Kujtim Beqja******
(AL 304)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 155)
Ventouris Markos******
(GR 505)
Pitsoulis Patroklos******
(Lefki)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 636)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 271)
Giakoumelos Pantelis C******
(GR 568 - Benzing Cup)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 603)
Team Ulrich Lemmens H******
(Lemmens 42)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 164)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(G. & D. 41)
Team Sunkissed******
(NL 417)
Team Flying Dreams******
(Triple 20)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 170)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou B******
(GR 316)
Florin - Derby Corabia******
(RO 088)
Karl - Heinz Lang******
(DV 512)
Team Klaus Stretz******
(Capten Kalla Injo - Benzing Cup)
Rainer Hoehn******
(Eddard Stark)
Faik Qefalia******
(AL 508)
Team Georgi & Emil******
(BG 25)
Svein Ivar Blom******
(Svein 02)
Luan Dingu******
(AL 205)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 238)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder Pigeon 64)
Team Flying Dreams******
(Austrian Airwolf)
SG Steffl******
(Martina Navratilova)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NL 242)
J.C. - GPF Julius Von Oy******
(Julius)
Henk Simonsz******
(Henk 44)
Super Star OLR******
(RO 296)
Team WAZ******
(DV 721)
Friedrich Scho╠łn******
(Friedrich 4)
Petrita Leonard & Dudu Sorin******
(RO 80)
Karl - Heinz Lang******
(DV 831)
Mamidas George******
(GR 109)
Alp Race Team******
(Simon 90)
Palitu Victor******
(DV 788 - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Grone******
(Sylt-Grone 4)
Karl - Heinz Lang******
(DV 518)
J.C. - GPF Petrita Miruna******
(Miruna)
Steffl F - M******
(Algarve Ocean - Benzing Cup)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 74)
Team Thailand******
(Active 109 - Benzing Cup)
Rainer Hoehn******
(Catelyn Stark)
Super Star OLR******
(RO 283)
Andreas Wollenhaupt******
(Andreas 26)
J.C. - GPF Theocharopoulos Antonis******
(GR 105)
Svein Ivar Blom******
(Svein 05)
Team Bony Farma******
(NL 418)
Ivo Shopski******
(BG 07)
Tsintsaris Ioannis******
(John 04)
Palitu Victor******
(DV 772)
Matthias Sprang******
(Matthias 13)
Team Greg******
(PL 017)
Sakellaridis Diamantis******
(GR 304)
Manousis Sakis******
(GR 703)
Team Giannena******
(GR 590)