The Race
Season
Awards
Participants
AS Teams
Youth Championship
Terms of Participation
News
Trains / Races
Auctions
Shop
Sales
About Us
The Family
Breeding Facilities
Highlights
Results
Pigeons for Sale
Contact
Register
LogIn
RACE DETAILS
WEATHER CONDITIONS
Temperature:
Humidity:
Wind Speed:
Official Race 4 (EXPECTED PIGEONS) - Details
Liberation Date/Time
19/07/2023 06:40:00
Distance
216 km
Basketed
957 Pigeons
Finished
817 Pigeons
Expected
140 Pigeons
Quick stats
Fancier
Pigeon (Name)
The Dutchies
******
(NLS 202)
Charity Cup - Soner Pigeons
******
(C.C. - 110)
Team Germany - Reinhard Rolff
******
(DVS 334)
Zeno & Mone
******
(ALS 382)
Team Germany - Bibi Stefanescu
******
(ROS 042)
Charity Cup - Wonder Pigeon Team
******
(C.C. - 542)
Team Germany - Toni Deigner
******
(DVS 943)
ZG Helios II
******
(DVS 510)
Team Shahnemati & Tocher
******
(DVS 009)
Charity Cup - Marioula Maria
******
(C.C. - 034)
Team Sasse - Welzel
******
(DVS 726)
Team Jania - Lach
******
(Sk Engi)
Team Juschkat - Schniederjan
******
(DVS 027)
Team Heidjer B
******
(Rainer 1295)
Team Schniederjan
******
(DVS 261)
Thorsten & Finn Leon Daum
******
(DVS 048)
Team Stepniewski L.K.K.
******
(PLS 979)
Team Germany - Reinhard Rolff
******
(DVS 374)
Team Heidjer B
******
(Thorsten 646)
Agim Fusha
******
(ALS 404)
Team Germany - Reinhard Rolff
******
(DVS 350)
Team Heidjer B
******
(Thorsten 630)
The Dutchies
******
(NLS 205)
Bas Van Beveren
******
(NLS 405)
Annick Goeteyn B
******
(BES 903 - Benzing Cup)
Team Averesch - Palomablue
******
(NLS 983)
Team Germany - Heinz Annette Marie Missy
******
(DVS 143 - Benzing Cup)
Asas Mágicas da Tocha
******
(Ace 5)
Annick Goeteyn
******
(BES 946)
Asas Mágicas da Tocha
******
(Ducati Desmosedici)
Asas Mágicas da Tocha
******
(Ducati 998R)
Annick Goeteyn B
******
(BES 940)
Asen Spasov
******
(BGS 344)
Asen Spasov
******
(BGS 350)
Team Ebben - Paalman
******
(NLS 731 - Benzing Cup)
Annick Goeteyn
******
(BES 923)
Celli - Ghiacci
******
(ITS 325)
Team Eots
******
(Lex Talionis)
Charity Cup - Reinhard Gebhardt B
******
(C.C. - 805)
Team Sylt 2000 - Hallmann H.- J.
******
(Sylt-Hallmann 307)
Team Germany - ZG Helios
******
(CHS 651)
Baxevanis - Kritsotakis
******
(GRS 015)
Team Gac
******
(PTS 344)
Andreas Halaris
******
(GRS 214)
Charity Cup - Athanasiou Nikoleta
******
(C.C. - 057)
Bluebird
******
(DVS 810)
Team Westerwald
******
(DVS 478)
Celli - Ghiacci
******
(ITS 309)
Team Weis
******
(DVS 532)
Annick Goeteyn B
******
(BES 188 - Benzing Cup)
Team High Five
******
(DVS 107)
Charity Cup - Hans-Jorg Hallmann
******
(C.C. - Sylt-Hallmann-353)
Team Ebben - Paalman
******
(NLS 700)
Levis Fier
******
(ITS 461)
Team Sunkissed
******
(NLS 698)
Wonder Pigeon Team
******
(ITS 528)
Hans and Evert - Jan Eijerkamp
******
(NLS 001)
Hans and Evert - Jan Eijerkamp
******
(NLS 938)
Gougoutsas Evangelo
******
(GRS 706)
Team Germany - W A Waldow S Thiel
******
(DVS 741)
Team Platteeuw
******
(BES 274)
Walter Straif
******
(Alexa)
Reinhard Gebhardt
******
(DVS 823)
Visser - Meijboom
******
(NLS 852)
Herold Attila
******
(HUS 452)
Visser - Meijboom
******
(NLS 984)
Franz Marchart & Friends
******
(AS 711)
Franz Marchart & Friends
******
(AS 704)
Levis Fier
******
(ITS 475)
Liontis Vasilis
******
(GRS 320)
Franz Marchart
******
(AS 726)
Liontis Vasilis
******
(GRS 330)
Luan Dingu
******
(ALS 203)
Lappas Kostas
******
(GRS 953)
Karakotsios Kostas & Kleanthis
******
(GRS 821)
Jan Niculae
******
(ROS 004)
Jan Niculae
******
(ROS 028)
Jan Niculae
******
(ROS 033)
Joekel Skylights
******
(Scuti 3023)
Joekel Skylights
******
(Scuti 3043)
Wings to Fly Tamara Uwe Wollitzer A
******
(Den As 1574)
Wings 2 Win
******
(W2W 9)
Kalamaras - Pisimisis
******
(GRS 846)
Kosmofarm
******
(GRS 120)
Jaap Koehoorn B
******
(NLS 742)
Team Sunkissed
******
(NLS 931)
Karl Heinz Wichert
******
(DVS 428)
Wings 2 Win
******
(W2W 65)
Keven Blonk B
******
(NLS 706 - Benzing Cup)
Ivo Shopski
******
(BGS 212)
Wings 2 Win
******
(W2W 1)
Klaus Stretz
******
(DVS 286)
Klusinski & Chmielewski
******
(PLS 557)
Herold Attila
******
(HUS 602)
Matthias Sprang
******
(DVS 011)
Wings 2 Win
******
(W2W 77)
Dieter Siebert Chen Yue
******
(DVS 486)
Luan Dingu
******
(ALS 205)
Edmond Cipi
******
(ALS 021)
Wrobel Michal & Patryk
******
(PLS 132)
Edmond Cipi
******
(ALS 017)
Ulufer Pigeons - Markus Soellner
******
(TRS 82)
Pv. Pleines
NL 9245808 - 23
(NLS 808)
Jan Bochenczak
******
(PLS 192)
Qefalia Family Loft
******
(ALS 501)
Plamen - Nikolov Sandanski
******
(BGS 435)
Reinhard Gebhardt
******
(DVS 870)
Eirini O.Y.K.
******
(GRS 109)
Reinhard Gebhardt
******
(DVS 873)
Risse - Senikidis
******
(GRS 111)
SG Boewing - Jansen
******
(DVS 287)
Tsintsaris Giannis
******
(GRS 127)
Trepte Arndt & Marcus
******
(Z 23)
Sveinar Kringlebotten
******
(Sindre)
Sveinar Kringlebotten
******
(Renate)
Thorsten & Finn Leon Daum B
******
(DVS 184)
Cimpean Sebastian
******
(ITS 022)
Dieter Siebert Chen Yue
DV 06723 3930 - 23
(DVS 930 - Benzing Cup)
Vanhee A. & M.
******
(BES 149)
Team Sofia
******
(BGS 004)
Matthias Sprang
******
(DVS 006)
Pv. Pleines
******
(NLS 734)
Familie Soellner
******
(DVS 618)
Maziarz Racing Team A
******
(PLS 306)
Mentor Bulku
******
(ALS 631)
MM Knapczyk Team
******
(PLS 903)
MM Knapczyk Team
******
(PLS 904)
Ulufer Pigeons - Markus Soellner
******
(TRS 93 - Benzing Cup)
Ervin Doko & Lili Drites
******
(GRS 877)
Viking OLR
******
(SWS 989)
Neapoli Loft
******
(GRS 606)
Neapoli Loft
******
(GRS 610)
Nita Daniel Huma Vasile
******
(ROS 364)
ORL Fauana Orheiului
******
(MDS 31)
Palitu Victor
******
(DVS 017)
Picky Pigeons
******
(Benoot)
Eirini O.Y.K.
******
(GRS 112)
Picky Pigeons
******
(Rohan Dennis)
Picky Pigeons
******
(Koss)
Vanhee A. & M.
******
(BES 154)