RACE DETAILS

Liberation Date/Time 27/07/2019 06:30:00
Distance 410 km
Basketed 618 Pigeons
Finished 452 Pigeons
Expected 166 Pigeons
Aces 154 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Tsiagalis Manos******
(GR 471)
Team Sylt 2000 - Schubring******
(Sylt Siggi 485)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 777)
Ciscaru Marius******
(Amor - C - 853 - Benzing Cup)
Papadopoulos Giannis******
(GR 787)
Luan Dingu******
(AL 02)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 702)
Emiel Denys******
(BE 63 - Benzing Cup)
Lili Drites******
(AL 010)
Miri B. - Kafouros A.******
(GR 826)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 28 - Benzing Cup)
Kagias Dimitrios******
(GR 016)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 008)
J.C. - GPF Winkler Jennifer******
(DV 122)
Bert Ploeg******
(NL 12)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 239)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 185 - Benzing Cup)
T.P. van Steenbergen******
(NL 93)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Belgian Winners 38 - Benzing Cup)
Iraq Team / Abo Firas - El Anbar & Chris Debacker******
(Iraq 620 - Benzing Cup)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 03)
Kagkakis Kostas******
(GR 680)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 706)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 268 - Benzing Cup)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 29 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom******
(NL 58)
Fisekidis Filippos******
(GR 05)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Belgian Winners 12)
Grec Mihai******
(IT 832)
Corvo******
(NL 05)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Dream Pigeons 05)
SG Meissner & Scheurer******
(Zeus)
Herbots Gebr.******
(BE 44)
J.C. - GPF Kirkatsis Panagiotis******
(Little Panos)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 545)
Winkie Pigeons******
(ESP 054)
Super Star OLR******
(GR 823)
Koehoorn - Boekelo B******
(Jaap 86)
Derby Halkidiki******
(GR 507)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 270)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 05)
Team Sofia******
(BG 06)
Andreas Behlke******
(DV 787 - Benzing Cup)
Team Flying Dreams******
(Brasenose Collage)
Team Germany - R R Marien******
(DV 034)
Manzieri Petros******
(GR 02)
Familie Joekel******
(DV 360)
Europa Master Pigeons******
(RO 24)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 773)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 43)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 42 - Benzing Cup)
Iraq Team / Hussein Al- Sudani & Chris Debacker******
(Iraq 641)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 212)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 171)
ZG Helios******
(Os 343)
Ciscaru Marius******
(Amor - C - 823)
Draaisma J.F.******
(NL 41 - Benzing Cup)
Dimitriou Dimitrios******
(DV 11)
Dr. Bichir Valentin******
(RO 625)
Jean - Denis Steiner******
(CH 11)
Team Bony Farma B******
(Bony 633)
J.C. - GPF Termuhlen Nele******
(DV 095)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 258)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 217)
Peter Coppens******
(BE 629)
Athanasiou Thanos******
(GR 259)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 58)
Team Michael & Kostas******
(Darco 12)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 011)
J.C. - GPF Schuttken Felix******
(DV 501)
J.C. - GPF Manske Marvin******
(DV 771)
Papadopoulos Giannis******
(GR 794)
Team Bony Farma******
(Bony 590)
Team Sasse - Welzel******
(DV 101)
Christian Biel Pigeons******
(Moros)
Eirini O.Y.K.******
(GR 186)
Manzieri Petros******
(GR 04)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 774 - Benzing Cup)
Zachotis Giannis******
(GR 94 - Benzing Cup)
Team Bony Farma B******
(Bony 620)
Goldwings USA******
(USA 315)
Team Stefano Morelli******
(DV 363)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 280 - Benzing Cup)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 230 - Benzing Cup)
Zachotis Giannis******
(GR 698)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 63)
Andreas Behlke******
(DV 008)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 027)
J.C. - GPF Beyer Anna******
(DV 179)
Team Bony Farma B******
(Bony 631 - Benzing Cup)
Kallinikidis Team******
(GR 099)
Hofmann Karl******
(DV 610)
Tsintsaris Giannis******
(GR 502 - Benzing Cup)
Ari - Shpati******
(AL 24)
Christian Biel Pigeons******
(Dike)
Gerhard Debus******
(DV 402)
Team Astaubenderby.de******
(DV 127)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 166)
Team Petrakis - Ventouris - Senikidis******
(Darco 72)
Xalaris Andreas******
(Nikolas Junior - Benzing Cup)
Stamatiou Loft******
(GR 137)
Team Flying Dreams******
(Kolner Schiedsspouch)
Team Ali Del Gattopardo******
(IT 010)
Lili Drites******
(AL 005)
Liontis Basilios******
(GR 43)
Team Schnellin******
(DV 861 - Benzing Cup)
Team Michael & Kostas******
(Darco 64)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 259)
Miri B. - Kafouros A.******
(GR 807)
Paltsanetidis Nikolaos******
(NL 57)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 224)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 401)
Bert Ploeg******
(NL 14)
Team Bony Farma******
(Bony 581)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 175)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 259)
Theo & Markus Lecke******
(DV 133)
Bert Ploeg******
(NL 10)
Team Sylt 2000 - Daum******
(Sylt Cliff)
Harald Below******
(DV 123 - Benzing Cup)
Peter Coppens******
(BE 624)
Asen Spasov******
(BG 166)
Team Sofia******
(BG 09)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Halli 14)
Andreas Behlke******
(DV 009)
ZG Helios******
(Os 346)
Europa Master Pigeons******
(RO 02)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Crombelgie)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 723)
Fauna Orheiului******
(MD 30)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 208)
Filip Pudic******
(CRO 20)
Xalaris Andreas******
(Storm)
Parlapanidis Giannis******
(GR 703)
Ari - Shpati******
(AL 04)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 730 - Benzing Cup)
Zachotis Giannis******
(GR 700)
Maziarz Racing Team******
(Alan)
Iraq Team / Karkuk Stars Club & Hok Boddaert Dr Wim VL******
(Iraq 500)
Theo & Markus Lecke******
(DV 421)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 040)
Kalamaras George & Dimitris******
(D&G 720 - Benzing Cup)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 12)
Stamatiou Loft******
(GR 141)
Dr. Bichir Valentin******
(RO 639 - Benzing Cup)
Alp Race Team******
(CH 601)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 742)
Xalaris Andreas******
(GR 952)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 790 - Benzing Cup)
Team Serres******
(GR 510)
Manzieri Petros******
(GR 09)
Guenter Gotz B******
(DV 803)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 257)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 10)
SG Meissner & Scheurer******
(Azaleh)
Team La Paloma - Schmitz Joerg******
(Sylt Essen 9780)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Big Winner)
Maziarz Racing Team******
(Hera)
Team Astaubenderby.de B******
(DV 139)
Theo & Markus Lecke******
(DV 462)
Eirini O.Y.K.******
(GR 265)
Bosko Jenjic******
(CRO 85)
Team Sofia******
(BG 23)
Litsios Vaggelis******
(GR 802)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 220)
T.P. van Steenbergen******
(NL 89 - Benzing Cup)