RACE DETAILS

Liberation Date/Time 21/07/2021 06:40:00
Distance 220 km
Basketed 1256 Pigeons
Finished 1010 Pigeons
Expected 246 Pigeons
Aces 314 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Pedro Porto C******
(Pedro 087)
Haggenmuller H. & S.******
(DV 937)
As Tauben Derby******
(DV 198)
Team MWRB Racing Pigeons******
(DV 110)
Neapoli Team******
(GR 051)
Team Senikidis Kostas - Kuqali Dhimiter******
(FCI 238 - Benzing Cup)
Athanasiou Thanos******
(GR 509)
Kritsotakis George******
(GR 107)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 573)
Team Euro - Skyfighter******
(Euro 653)
Walter Straif******
(A 022)
Bosko Jenjic******
(Octagon)
Karl Heinz Lang******
(DV 201)
Walter Straif******
(A 027)
Tsiagkalis Manos******
(GR 502)
Emiljano Tafa******
(Emil 80)
Edmond Cipi - - Xhoeli Sarand******
(AL 104)
Team Michael & Kostas******
(Legent 964)
Doukas George******
(GR 318)
Frank John******
(DV 534)
Martin Saevareid******
(MS 55 - Benzing Cup)
Pedro Porto B******
(Pedro 057)
Ktenas Thodoris******
(Petran)
J.C. - Leonie Kreis******
(Leonie)
Kalacska Peter******
(HU 308)
Team N Guli - Eirini O.Y.K.******
(DV 301)
SG Steffl******
(Hildegard v. Bingen)
Giakoumelos Pantelis******
(GR 885)
Denis Culic******
(CRO 130)
Helle & Jens Pedersen******
(Gismo)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 797)
Racing Pigeons Jebjerg******
(Ove)
Edi.Reno.Ani******
(RKS 646)
Pitsoulis Patroklos******
(GR 915)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 045)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(DV 127)
Dukker******
(NL 216 - Benzing Cup)
Team Bony Farma B******
(Bony 57)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 269)
Kagkakis Kostas******
(FCI 09)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 343)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 654)
Matthias Sprang******
(DV 524 - Benzing Cup)
Tsintsaris Ioannis******
(Giannis 09)
Hok Reijnen - Bolton******
(NL 295)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 149)
Team Royal Turin******
(Royal 08)
Team Senikidis Kostas - Kuqali Dhimiter******
(GR 536)
Team Balla******
(Balla 66)
J.C. - Carsten Heuer******
(Carsten)
Karl Heinz Lang******
(DV 106)
Soldatos Ioannis******
(FCI 842)
Luan Dingu******
(RKS 214)
Dalkidis P. - Kontogiannis A.******
(GR 113)
Team Ulrich Lemmens******
(BE 011)
Haggenmuller H. & S.******
(DV 933)
Agim Fusha******
(BE 791)
Ari - Shpati******
(IT 576)
Altmiks - Soudy - Pigeons******
(DV 354)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Diadem 809)
Marc Bert******
(Marc 08)
Emiel Denys B******
(BE 566)
Team EOTSNL 1736028 - 21
(EOTS 28)
Team Sasse - Welzel******
(Abbac. - 19-20. 1 - Benzing Cup)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Akrab 786)
Team Jania - Lach******
(Fallw)
SG Steffl******
(Cleopatra)
Corvo******
(Corvo 90)
Walter Straif******
(A 024)
Hermann Kiessner******
(DV 143)
Maziarz Racing Team******
(Galio)
Palitu Victor******
(DV 122)
Team Ulrich Lemmens******
(BE 259 - Benzing Cup)
Liontis Basilios******
(Bil 07)
Agim Fusha******
(BE 781)
Petrescu Silviu******
(Silviu 16)
Thomas Fey******
(Evrin)
Team Jania - Lach******
(Jr Heros)
Papadopoulos Ioannis C******
(John 55)
Team Rothalbomber******
(DV 224 - Benzing Cup)
Team Royal Turin******
(Royal 35)
Petros & Thomai Mpasdaras******
(GR 110)
Agim Fusha******
(BE 782 - Benzing Cup)
Henk Simonsz******
(NL 806 - Benzing Cup)
Comb. A. & G. Veendorp******
(Handsome)
Andreas Moeller******
(AML Reinhard)
Dalkidis P. - Kontogiannis A.******
(GR 118 - Benzing Cup)
Kujtim Beqja******
(RKS 013)
Team Theo - Dimitriou******
(GR 306)
Joekel Skylights Team Lumen******
(Sirius 5233)
Maziarz Racing Team B******
(Ajax)
Pudic & Greek friends******
(Filip 20)
Roman Jud******
(Roman 63)
Rafita Team******
(Esprit)
Team Heidjer C******
(Richard 46)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Walhalla)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 118)
Wings 2 Win B******
(W2W 134 - Benzing Cup)
Frank John******
(DV 525)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 331)
Vanhee A. & M. ******
(BE 301)
Team Hirschmann******
(DV 814)
J.C. - Petrita Ioanna******
(Ioanna)
J.C. - Samia Ullrich******
(Samia)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Loki)
African Warrior Lofts******
(ZW 105)
J.G. Oegema B******
(NL 045)
J.C. - Luca Menk******
(Luca)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DV 011)
J.C. - Roberto Dimitrov******
(Roberto)
Kujtim Beqja******
(RKS 020)
As Tauben Derby******
(DV 199)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 34)
Litsios Vaggelis******
(GR 101)
Team La Paloma******
(Sylt Essen 701)
Team Flying Dreams******
(Super Ioannis)
Valantis Skempes******
(Patmos 26)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 30)
Team Weis - Jungfleisch******
(NL 365 - Benzing Cup)
Team Sven Zimmermann******
(Schlaukopf)
Team Sylt 2000 - Groene******
(Sylt Groene 1)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 101)
Andreas Behlke******
(DV 827)
Petrita Leonard******
(RO 06)
Edmond Cipi - - Xhoeli Sarand******
(AL 115 - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Groene******
(Sylt Groene 3)
Team Sven Zimmermann******
(Pluto)
Walter Straif******
(A 035)
Qefalia Family Loft******
(RKS 508)
Kupka - Smilowski******
(Taco)
Emiel Denys B******
(BE 142)
Frank John******
(DV 529 - Benzing Cup)
Team Heidjer B******
(Thorsten 207)
Vanhee A. & M. ******
(BE 287)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 854)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 47)
J.C. - Marvin Lang******
(Marvin)
J.C. - Michelle Blank******
(Michelle)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 1361)
Bjorn Ove Helgesen******
(Atomic I)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 901)
Papadopoulos Ioannis******
(John 15 - Benzing Cup)
Gartner Guenther******
(DV 425)
Soldatos Ioannis******
(FCI 849)
Joekel Skylights Team Lumen******
(Sirius 1428)
J.C. - Kritsotaki Maria-Eleni******
(GR 113)
Team Jan Niculae B******
(RO 13)
Pedro Porto C******
(Pedro 001)
Ernst u. Rosemarie Muller******
(DV 113 - Benzing Cup)
Pudic & Co - Croatia******
(Filip 27)
Team Bony Farma B******
(Bony 31)
Team Jania - Lach******
(Wibul)
Henk Simonsz B******
(NL 828)
Frank John******
(DV 521)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder Pigeon 54)
As Tauben Derby******
(DV 241 - Benzing Cup)
Romario - Aleks******
(RKS 559)
Henk Simonsz B******
(NL 815)
Goetz Guenter B******
(DV 220 - Benzing Cup)
SG Steffl******
(Maria Theresia)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 59)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Deneb 805)
Team Ulrich Lemmens B******
(BE 003)
Golden Collection******
(PT 941)
Andreas Moeller******
(AML Million Girl)
Team Rothalbomber******
(DV 090)
Henk Simonsz B******
(NL 816)
Matthias Sprang******
(DV 504)
Maziarz Racing Team******
(Kortez)
Edi.Reno.Ani******
(IT 265 - Benzing Cup)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 350)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 363)
Athanasiou Thanos******
(GR 504 - Benzing Cup)
Team Weis - Jungfleisch******
(NL 304)
Ktenas Thodoris******
(Zoi)
J.G. Oegema******
(NL 007)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Fang 868)
P.Mathios - Sakis Bed******
(GR 037)
Bernd Bruns******
(DV 181)
Helle & Jens Pedersen******
(Gucci)
ZG Helios******
(CH 310)
Team Heidjer C******
(Richard 58 - Benzing Cup)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 107)
Sepp Weiss******
(A 754)
Roman Jud******
(Roman 90)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 27)
Team La Paloma******
(Sylt Essen 708)
Team Jored******
(Jordi 18)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 315)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Dubhe 814)
Sveinar Kringlebotten******
(Peter19)
Clemens Ivanschitz******
(A 174)
Cimpean Sebastian******
(Seba 62)
Team Germany - M.Irlacher R.Greiner******
(DV 436 - Benzing Cup)
Kritsotakis George******
(GR 101)
Maziarz Racing Team******
(Alfa)
Hans - Paul Eser******
(DV 458)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder Pigeon 40)
Lichi Tamas******
(HU 917)
The Champions Team******
(Champ 13)
Bjorn Ove Helgesen******
(Torreros II)
Team F. Stieneker & T. Brueck******
(Skywalker)
SG Steffl B******
(Reese J - Benzing Cup)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 362)
Team Balla******
(Balla 83 - Benzing Cup)
Team Croatia******
(CRO 204)
Team West Coast******
(Mifune Sidste Sang)
Kerekgyarto Tamas******
(HU 904)
Athanasiou Thanos******
(GR 506)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 658)
Agim Fusha******
(BE 792 - Benzing Cup)
Team Mojo******
(Mojo 51 - Benzing Cup)
Taveirne Franky******
(Bokastel 4)
Marc Bert******
(Marc 77)
Litsios Vaggelis******
(GR 104)
Team Sylt 2000 - Rolf Berger******
(Sylt RB364)
J.C. - Erik Holznagel******
(Erik)
Wings 2 Win******
(W2W 144)
Beqaj Markos******
(Markos 63)
Emiel Denys - Kazuo Matsuba******
(BE 579)
Team Balla******
(Balla 68)
Henk Simonsz B******
(NL 832 - Benzing Cup)
Henk Simonsz B******
(NL 818 - Benzing Cup)
J.C. - Kagias Alexandros******
(Alexandros)
Team Jania - Lach******
(Jr JJ23)
Emiel Denys******
(BE 498)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 23)
Team Waz******
(DV 016)
J.C. - Vladoiu Sasha******
(Sasha)
J.C. - Andreas & Luci Plab******
(Andreas & Luci)
Limperopoulos George******
(GR 905)
Mpolis Vasilis - Renato Hajdaraj******
(GR 112)
Tsintsaris IoannisBG 23907 - 21
(Giannis 07)
Pedro Porto D******
(Pedro 163 - Benzing Cup)
Team N Guli - Eirini O.Y.K.******
(Legent 963)
Kupka - Smilowski******
(Rambo)
Team Landgasthof Keltzenberg******
(DV 030865 - 21)
Dina Sierens******
(Dina 30 - Benzing Cup)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 663)
Bjorn Ove Helgesen******
(Alonso II)
Golden Collection******
(PT 903)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DV 067)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Acrux 790)
Alp Race Team******
(Simon 80)
Altmiks - Soudy - Pigeons******
(DV 370)
Dr. de Weerd Pigeons B******
(Henk 51)