RACE DETAILS

Liberation Date/Time 27/07/2022 06:30:00
Distance 278 km
Basketed 860 Pigeons
Finished 475 Pigeons
Expected 385 Pigeons
Aces 215 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Emiel Denys - Feathers Elite******
(CAN474)
Emiel Denys - Feathers Elite******
(CAN025)
Kagias Dimitrios******
(GRS110)
Emiel Denys - Feathers Elite******
(CAN075)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 2241)
Kiriakos Pet - Step******
(GRS212)
Kiriakos Pet - Step******
(GRS312)
Kagias Dimitrios******
(GRS700)
Ervin Doko & Lili Drites******
(GRS215)
Andreas Ludtke******
(DVS041 - Benzing Cup)
Coppens Freddy - Segers Petra******
(BES577)
Eirini O.Y.K. B******
(GRS032)
Ervin Doko & Lili Drites******
(GRS125)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(Evi)
Andreas Behlke******
(DVS912)
Derby Halkidiki******
(GRS205)
EuroStar Loft******
(BGS100)
EuroStar Loft******
(BGS200)
EuroStar Loft******
(ROS599)
Andreas Wollenhaupt******
(DVS728 - Benzing Cup)
Coppens Freddy - Segers Petra******
(BES887)
Kiriakos Pet - Step******
(GRS412)
Dariusz Skawinski******
(PLS301)
Denis Culic******
(Dubrovnik Friends)
Kafouros A.& P. - Miri B.******
(GRS603)
Familie Soellner******
(DVS128)
Andreas Behlke******
(DVS862 - Benzing Cup)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 2284)
Eirini O.Y.K.******
(GRS661)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(GRS252)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(GRS662 - Benzing Cup)
Edmond Cipi******
(Broa)
Eirini O.Y.K.******
(GRS691)
Eirini O.Y.K.******
(GRS791 - Benzing Cup)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GRS106)
Joekel Skylights - Team Lumen******
(Merope 779 - Benzing Cup)
Edmond Cipi******
(Cici)
Family Schreel******
(BES976)
Emiel Denys******
(BES380)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(Kostis)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NLS038)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 2251)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 2277)
Emiel Denys******
(BES564)
Andreas Behlke******
(DVS382)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(George)
Emiel Denys******
(BES874)
Emiel Denys******
(BES365 - Benzing Cup)
A. & E. Licaj Loft******
(Kuper)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(Mariza - Benzing Cup)
Emiel Denys - Feathers Elite******
(CAN424)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GRS716)
Eirini O.Y.K.******
(GRS781)
Emiel Denys******
(BES644)
Herbots Gebr.******
(BES005)
Garcia & Harzhauser******
(AS054)
Gerhard Steinkirchner******
(DVS109)
Gerard v.d. Heide - R.Vollebeek******
(NLS337)
Fenten Heinz & Ute******
(Sylt-Fenten-2553)
Gerard v.d. Heide - R.Vollebeek******
(NLS617)
Fenten Heinz & Ute******
(Sylt-Fenten-2557)
Alp Race Team******
(CHS608)
Herbots Gebr.******
(BES394)
Alp Race Team******
(CHS508)
Georgiadis K. - Kiritsis M.******
(GRS708)
Georgiadis K. - Kiritsis M.******
(GRS308)
Herman Hup******
(NLS419)
Hubert Osho******
(Kosa)
Hubert Osho******
(Tor)
Frank Hienzsch******
(F.H. 2)
Herbots Gebr.******
(BES294)
Hans - Paul Esser******
(DVS405)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp B******
(NLS062)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NLS441)
Aggelou Giorgos******
(DVS675)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NLS180)
Harald Below******
(Four O Five)
Aggelou Giorgos******
(DVS775)
Alp Race Team******
(CHS318)
Harald Below******
(Four Fifteen - Benzing Cup)
Garcia & Harzhauser******
(AS644)
Harald Below******
(Four Seventeen)
Agim Fusha******
(ALS104 - Benzing Cup)
Agim Fusha******
(ALS314)
Alp Race Team******
(CHS308)
Harald Below******
(Four Twentythree)
Gramos Yzeri******
(ALS070)
Hans - Paul Esser******
(DVS025)
Fisekidis Filippas******
(GRS103)
Hubert Osho******
(Merci)
Franz Marchat******
(CHNS465)
Frank John B******
(DVS262)
Frank John******
(DVS172)
Frank John******
(DVS162)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NLS071 - Benzing Cup)
Franz Marchat******
(CHNS775 - Benzing Cup)
Fisekidis Filippas******
(GRS403)
G.M.J. Matser******
(NLS343)
Joekel Skylights - Team Lux******
(Merope 742)
Andreas Wollenhaupt******
(DVS710)
Family Schreel B******
(BES336)
Family Schreel B******
(BES726)
Family Schreel B******
(BES216)
Family Schreel B******
(BES796)
Frank Hienzsch******
(F.H. 6)
Garcia & Harzhauser******
(AS044)
Aedtner Jens & Corina******
(Sylt-Jens-2491)
Jaap Koehoorn******
(NLS768)
Jaap Koehoorn******
(NLS778)
Jaap Koehoorn******
(NLS988)
Jaap Koehoorn******
(NLS598)
Joekel Skylights - Team Lumen******
(Merope 2566)
Joekel Skylights - Team Lumen******
(Merope 2604)
Joekel Skylights - Team Lumen******
(Merope 2596)
Family Schreel******
(BES086)
Altmiks Pigeons******
(DVS621 - Benzing Cup)
G.M.J. Matser B******
(NLS373)
Altmiks Pigeons******
(DVS841)
G.M.J. Matser B******
(NLS663)
G.M.J. Matser******
(NLS563 - Benzing Cup)
G.M.J. Matser******
(NLS353)
Garcia & Harzhauser******
(AS144)
Berger Rolf******
(Sylt-Rolf-1511)
Team Kober******
(SZ75)
Chochlakas Giannis & Stavros******
(GRS907)
Chochlakas Giannis & Stavros******
(GRS717)
Carsten Bolze******
(DVS880)
Carsten Bolze******
(DVS970)
Clemens Ivanschitz******
(AS313)
Botrukiewicz Jaroslaw******
(AS903)
Clemens Ivanschitz******
(AS123)
Berger Rolf******
(Sylt-Rolf-1504)
Berger Rolf******
(Sylt-Rolf-1502)
Bas van Beveren******
(NLS709)
B. Ploeg******
(NLS214)
B. Ploeg******
(NLS504)
B. Ploeg******
(NLS404)
Carsten Bolze******
(DVS870)
Oskar Anderhub******
(CHS436)
Y.C. - Pantelidis Iordanis******
(Iordanis)
Y.C. - Marioula Maria******
(Maria)
Pantelidou Katerina******
(GRS540)
Pantelidou Katerina******
(GRS810)
Palitu Victor******
(DVS622)
Cimpean Sebastian******
(ITS500)
Oskar Anderhub******
(CHS636)
Averesch - Paloma Blue******
(Paloma 010)
One Loft Race Polish Masters******
(PLS873)
Miro Korecic******
(CRO862)
Miro Korecic******
(CROS822)
Comb. Veendorp / Volters******
(Stitch)
Comb. Veendorp / Volters******
(Destiny)
Clemens Ivanschitz******
(AS423 - Benzing Cup)
Palitu Victor******
(DVS302)
Wings 2 Win******
(W2W 161)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder 69)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder 58)
Team Sergio Delgado - Hind el Harrak B******
(ESPS711)
Team Sergio Delgado - Hind el Harrak******
(ESPS138)
Wings 2 Win******
(W2W 206)
B. Ploeg******
(NLS104)
Wings 2 Win******
(W2W 166)
Zachiotis Giannis******
(GRS424)
Weiss Josef******
(DV 00540 642 - 22)
Weiss Josef******
(DV 00540 641 - 22)
Vicont & Vicontesa******
(BGS326)
Vicont & Vicontesa******
(BGS406)
Ventouris Markos******
(GRS115 - Benzing Cup)
Ventouris Markos******
(GRS205)
Wings 2 Win******
(W2W 187)
Animal World B******
(GRS680)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS655)
As Tauben Derby******
(DVS457)
As Tauben Derby******
(DVS647)
As Tauben Derby******
(DVS447)
Annick Goeteyn D******
(BES132)
Annick Goeteyn C******
(BES962 - Benzing Cup)
Wrobel Michal & Patryk******
(AS Golden 9080 - Benzing Cup)
Annick Goeteyn******
(BES781)
Zachiotis Giannis******
(GRS124 - Benzing Cup)
Animal World******
(GRS401)
Ani Korfuzi******
(ALS596)
Ani Korfuzi******
(ALS496)
Ani Korfuzi******
(ALS786)
Andreas Moeller******
(DVS302)
Averesch - Paloma Blue******
(Paloma 869)
Annick Goeteyn B******
(BES442 - Benzing Cup)
SG Hirschmann******
(DVS620)
Simonsz - Jored B******
(NLS336)
Simonsz - Jored B******
(NLS526)
Simonsz - Jored B******
(NLS326)
Simonsz - Jored******
(NLS426)
Simonsz - Jored******
(NLS216)
Senikidis Kostas******
(GRS236 - Benzing Cup)
Silvestri Loft******
(ITS406)
Y. C. - Luka Zimmermann******
(Luka)
SG Hirschmann******
(DVS120)
SG Steffl B******
(Apollon - Benzing Cup)
SG Steffl B******
(Artemis)
SG Steffl******
(Athena)
SG Steffl******
(Venus - Benzing Cup)
Y.C. - Pantelidou Katerina******
(Katerina)
Simonsz - Jored******
(NLS306)
Team Sol & Taris******
(GRS519)
Team MWRB Racing Pigeons******
(Rolf 1522)
Team MWRB Racing Pigeons******
(Mike 1470)
Team MWRB Racing Pigeons******
(Mike 1469)
Team La Paloma******
(Sylt-Essen-065)
Team Kurt Platteew & Ahmad H. Fathil******
(BES578)
Team Kurt Platteew & Ahmad H. Fathil******
(BES291 - Benzing Cup)
Straif Walter******
(AS140)
Y.C. - Orfeas Junior******
(Orpheas)
Straif Walter******
(AS640)
Team Sol & Taris******
(Sol 904)
Team Sol******
(Sol 918)
Team Sol******
(Sol 901)
Taveirne Francky******
(BES294)
Taveirne Francky******
(BES464)
Senikidis Kostas******
(GRS826)
Team Klusinski - Chmielewski******
(PLS110)
Pedro Porto******
(PTS600)
Pitas M-M Team******
(PLS850)
Pitas M-M Team******
(PLS955 - Benzing Cup)
Pitas M-M Team******
(PLS745)
Pitas M-M Team******
(PLS145)
Pitas M-M Team******
(PLS135)
SG Steffl******
(Glurak)
Pedro Porto******
(PTS630)
Pitsoulis Patroklos******
(GRS374)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS275)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS075)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS265)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS165)
Papadopoulos Ioannis******
(GRS065)
Van Der Linde Pigeons******
(NLS067)
Pedro Porto******
(PTS740 - Benzing Cup)
Racing Team Kiessner - Englert******
(DVS110 - Benzing Cup)
Senikidis Kostas******
(GRS116)
Schubring Siegward******
(Sylt-Sigi-098)
Reinhard Gebhardt******
(DVS530)
Reinhard Gebhardt******
(DVS130)
Reinhard Gebhardt******
(DVS810)
Reinhard Gebhardt******
(DVS710)
Pitsoulis Patroklos******
(GRS364)
Racing Team Kiessner - Englert******
(DVS078)
Pitsoulis Patroklos******
(GRS864)
Racing Team Kiessner - Englert******
(DVS106)
Qefalia Family Loft******
(ALS405)
Pudic Co Team******
(Plavi Spic. 262)
Pitsoulis Patroklos B******
(GRS284 - Benzing Cup)
Pitsoulis Patroklos B******
(GRS774)
Y.C. - Starfa ZoiGR 0502067 - 22
(Zoi)
Rafita Team******
(Metaxa - Benzing Cup)
Team van Boxmeer / Hoevenaars******
(NLS857 - Benzing Cup)
Team Visser - Meijboom******
(NLS367)
Team Visser - Meijboom******
(NLS047)
Team Visser - Meijboom******
(NLS027)
Team Visser - Meijboom******
(NLS274)
Team Visser - Meijboom******
(NLS834)
Miro Korecic******
(CROS312)
Team van Boxmeer / Hoevenaars******
(NLS643)
Team Vissers - Baris******
(NLS488)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(HS 12 - Benzing Cup)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(Z 18)
Team Sofia******
(BGS503)
Team Ruv Raketeu******
(Excalibur)
Team Ostseefighter******
(ANCI G4)
Team Black Bird******
(Bird 2003)
Team van Boxmeer / Hoevenaars******
(NLS753)
Team KaMoRi******
(DVS133)
Vanhee A. & M.******
(BES812)
Team Ahmad H. Fathil & Arnold******
(BES170)
Team ADAC******
(BES171)
Team ADAC******
(BES221)
Team Sasse - Welzel******
(V.B.B.R.Abb.-Meyer.2)
Team KaMoRi B******
(DVS035)
Team Vissers - Baris******
(NLS274)
Team KaMoRi******
(DVS525)
Team Vissers - Baris******
(NLS384)
Team Wirz******
(Oceana - Benzing Cup)
Team Wirz******
(Gothe)
Team Weis - Jungfleisch******
(DVS643 - Benzing Cup)
Team Weis - Jungfleisch******
(DVS723)
Team Weis - Jungfleisch******
(DVS323)
Maziarz Racing Team B******
(PLS161)
Team KaMoRi B******
(DVS210)
Kujtim Beqja******
(ALS323)
Kupka - Smilowski******
(Beppo)
Kupka - Smilowski******
(Lilly)
Kupka - Smilowski******
(Samira)
Kupka - Smilowski******
(Charly)
Kujtim Beqja******
(ALS823 - Benzing Cup)
Team Ostseefighter******
(ANCI G3)
Kujtim Beqja******
(ALS523)
Lappas Kostas******
(GRS851)
Koen Blonk******
(NLS904)
Klaus Wustefeld******
(DVS428)
Klaus Wustefeld******
(DVS124)
Klaus Wustefeld******
(DVS024)
Klaus Wustefeld******
(DVS214)
Y.C. - Liaros Kostantinos******
(Kostas)
Kujtim Beqja******
(ALS723)
Levis Kalemaj******
(ITS122)
Maziarz Racing Team A******
(PLS771)
Matthias Sprang******
(DVS322)
Matthias Sprang******
(DVS612)
Marko Hoffmann******
(DVS064)
Marko HoffmannDV 09890 459 - 22
(DVS954)
Y.C. - Lymperopoulou Marianna******
(Marianna)
Landi Hatia******
(ALS719 - Benzing Cup)
Luan Dingu******
(ALS612 - Benzing Cup)
Lappas Kostas******
(GRS741)
Levis Kalemaj******
(ITS121)
Leopold Hofmann******
(AS751)
Leopold Hofmann******
(AS651)
Leopold Hofmann******
(AS601)
Lappas Kostas B******
(GRS861)
Team Black Bird******
(Bird 2011)
Lymperopoulos George******
(GRS807)
Team-Sylt-2000 - Hallmann & Heun******
(Sylt-HH-03)
Team-Sylt-2000 - Schubring******
(Sylt-Sigi-082)
Team-Sylt-2000 - Schubring******
(Sylt-Sigi-147)
Y.C. - German Federation 2******
(DV 06357 284 - 22)
Team-Sylt-2000 - Gluesen******
(Sylt-Gluesen-419)
Team-Sylt-2000 - Gluesen******
(Sylt-Gluesen-408)
Team Germany - R R Marien******
(DVS001)
Team-Sylt-2000 - Berger******
(Sylt-Rolf-1508)
Thomas Klar******
(DVS017)
Team-Sylt-2000 - Hallmann & Heun******
(Sylt-HH-13)
Team Jania - Lach B******
(Wolci)
Team Jania - Lach******
(Mocar)
Team Jania - Lach******
(Stegi)
Y.C. - Till Marien******
(Till)
Team Ahmad H. Fathil & Arnold******
(BES470)
Team-Sylt-2000 - Berger******
(Sylt-Rolf-1512)
TowerFlyers Loft & Co******
(NLS216)
Kiriazidis N. - Pavlantis S.******
(GRS442)
Y.C. - Tamara Wollitzer******
(Tamara)
Wings to Fly Tamara Uwe Wollitzer******
(De 801)
Wings to Fly Tamara Uwe Wollitzer******
(De 785)
Wings to Fly Tamara Uwe Wollitzer******
(De 769)
Tsintsaris Giannis******
(GRS711)
Thomas Fey******
(Scarlett)
Tsiagkalis ManosGR 0418701 - 22
(GRS107)
Thomas Fey******
(Aragon)
Y.C. - Finn Leon Daum******
(Nkunku)
Thorsten & Finn Leon Daum******
(FLD Niels)
Thorsten & Finn Leon Daum******
(FLD Olymp)
Thorsten & Finn Leon Daum******
(FLD King)
Thomas Klar******
(DVS120)
Team Germany - Toni Deigner******
(DVS870 - Benzing Cup)
Tsiagkalis Manos******
(GRS217)
Team Croatia******
(CROS029)
Team Heidjer******
(Lara 810)
Team Heidjer******
(Tommy 0699 - Benzing Cup)
Team Flavigny M.S.L.******
(FRS612)
Team EOTS******
(Ravigotti)
Team EOTS******
(Mercurius)
Team Germany - R R Marien******
(DVS024 - Benzing Cup)
Team MWRB Racing Pigeons******
(Rolf 1523)
Team Heidjer C******
(Hermann 026)
Team Kober******
(SZ101)
Team Bony Farma B******
(NLS536)
Team Bony Farma B******
(NLS629)
Team Bony Farma******
(NLS216)
Team Bony Farma******
(NLS016 - Benzing Cup)
Team Bony Farma******
(NLS706)
Team Croatia******
(CROS942)
Team Germany - Ervin Laro******
(ITS938)
Team Germany - Toni Deigner******
(DVS320)
Werner A. Waldow Silvia Thiel B******
(DVS712)
Werner A. Waldow Silvia Thiel B******
(DVS411)
Werner A. Waldow Silvia Thiel B******
(DVS301)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DVS022)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DVS711)
Team Heidjer B******
(DVS975)
Team Germany - Ervin Laro******
(ITS498 - Benzing Cup)
Team Heidjer B******
(R R 22)
Team Germany - Altmiks Pigeons******
(DVS331)
Team Germany - Altmiks Pigeons******
(DVS521 - Benzing Cup)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(ROS420)
Team Heidjer D******
(J & T 690)
Team Heidjer D******
(Jansen 2)
Vanhee A. & M.******
(BES871)
Team Germany - Ervin Laro******
(ITS629)