RACE DETAILS

Liberation Date/Time 22/07/2020 06:40:00
Distance 167 km
Basketed 1141 Pigeons
Finished 1040 Pigeons
Expected 101 Pigeons
Aces 285 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Team Gutas Mihai & Silviu & Albusoiu Ionut******
(IT 28)
As Tauben Derby******
(DV 443)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 165)
J.C. - GPF Nicole Marchat******
(Nicole)
Team Georgi & Emil******
(BG 35 - Benzing Cup)
Karl Hofmann******
(DV 702)
Pfoh Hubert u. Milan******
(DV 141)
Team Klaus Stretz******
(Captain Jackpot)
Rolf Berger******
(Sylt-Rolf 5)
Team Sven Zimmermann B******
(Sven 40 - Benzing Cup)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou B******
(GR 318)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou C******
(GR 336)
Franz Marchat******
(Freedom Flyer)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(G. & D. 02)
Luan Dingu******
(AL 203)
Team Giannena******
(GR 574)
Heroes of the Sky******
(Heroes of the Sky 81)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NL 234)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 268)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou******
(GR 309)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 609)
Team Thailand******
(Active 125)
Hok Reijnen - Bolton******
(ReBo - 09)
Team Austria******
(A 763)
J.C. - GPF Matthias Lang******
(Matthias)
Team Thailand******
(Active 110)
Daniel Brand******
(Daniel 61)
Steffl F - M******
(Red Diva)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 68)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 02)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 04)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NL 264)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt-Bragi)
Reinhard Gebhardt******
(RG 01)
Team Morelli / Kamella******
(MoKa 961)
SG Steffl******
(Justine Henin)
SG Steffl******
(Monica Seles)
Henk Simonsz******
(Henk 49 - Benzing Cup)
Team Sven Zimmermann******
(Lossi)
J.C. - GPF Anna-Lena Sulewski******
(DV 031)
Greek Connection******
(Diamant 07)
Greek Connection******
(Diamant 10)
Luan Dingu******
(AL 204)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 259)
Lach Team******
(Morebak)
The Champions Team******
(BE 122)
Ari - Shpati******
(AL 104)
Papadopoulos Anastasios******
(Tasos 21)
Team Sven Zimmermann******
(New Hope)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 141 - Benzing Cup)
Ventouris Markos******
(GR 520 - Benzing Cup)
Valantis Skempes******
(Patmos 73)
Filip Pudic******
(Filip 35)
Giakoumelos Pantelis******
(GR 527)
Tsalkitzis George******
(Annemie)
Team Michael & Kostas******
(Michael 89)
Famillie Soellner******
(F.S. 60)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DV 041)
Team Michael & Kostas******
(Darco 38)
Team Michael & Kostas******
(Darco 35)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Badewanne)
Soldatos Ioannis******
(Red Devil)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NL 988)
Pitsoulis Patroklos******
(Blu Perea)
Georgiadis - Kiritsis B******
(GR 161)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 102)
Asen Spasov******
(Asen 63)
Manzieri Nino - Lemonia******
(GR 014)
Team Sasse - Welzel******
(SaWe 95)
Team Zeno & Mone******
(AL 302)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 006)
Team Stepniewski L.K.K. B******
(PL 235)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(Team Italy 01)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Bomber O2)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 33 - Benzing Cup)
Agim Fusha******
(AL 418 - Benzing Cup)
Bjorn Ove Helgesen******
(Mediterraneo I)
Harrie Van Boxmeer******
(Harrie 40)
Dr. de Weerd Pigeons******
(NL 226 - Benzing Cup)
Tsintsaris Ioannis******
(John 02)
Team Bony Farma******
(NL 415)
Sveinar Kringlebotten******
(Sveinar 88)
Litsios Vaggelis B******
(GR 422)
Team Bony Farma B******
(NL 530)
Team Bony Farma B******
(NL 532 - Benzing Cup)
J.C. - GPF Petrita Ioanna******
(Ioanna)
Team Flying Dreams******
("007")
Joekel Skylights******
(Altair 558)
Athanasiou Thanos******
(Thanos 20)
The Champions Team B******
(BE 134)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 65)
Team Sofia******
(Sofia 15)
Martin Saevareid******
(MS 24)
Martin Saevareid******
(MS 11)
Visser - Meijboom B******
(NL 61)
Ktenas Thodoris******
(GR 202)
Jaap Koehoorn******
(Cliff 2)
J.C. - GPF Tasos Xanthos******
(Xanthos)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Debou)
Ktenas Thodoris******
(GR 211)
Giakoumelos Pantelis C******
(GR 571)