FCI PARTICIPANTS

NoCountryFCI Team NamePigeons
A. & E. Licaj Loft7
Aedtner Jens & Corina3
Aggelou Giorgos7
Agim Fusha7
Alp Race Team12
Altmiks Pigeons6
Andreas Behlke7
Andreas Ludtke6
Andreas Moeller8
Andreas Wollenhaupt7
Ani Korfuzi7
Animal World6
Animal World B6
Annick Goeteyn6
Annick Goeteyn B6
Annick Goeteyn C6
Annick Goeteyn D6
Annick Goeteyn E6
As Tauben Derby7
Averesch - Paloma Blue7
B. Ploeg6
Bas van Beveren7
Berger Rolf6
Botrukiewicz Jaroslaw7
Carsten Bolze6
Chochlakas Giannis & Stavros8
Cimpean Sebastian7
Clemens Ivanschitz7
Comb. Veendorp / Volters7
Coppens Freddy - Segers Petra6
Culic Team Denis Karla2
Cyfra Stanislaw3
Dariusz Skawinski3
Decoene Marc2
Denis Culic6
Derby Halkidiki6
Dieter Siebert Chen Yue12
Dr. de Weerd Pigeons7
Edmond Cipi7
Eirini O.Y.K.12
Eirini O.Y.K. B3
Emiel Denys10
Emiel Denys - Feathers Elite8
Ervin Doko & Lili Drites6
EuroStar Loft6
Familie Soellner12
Family Schreel6
Family Schreel B8
Fenten Heinz & Ute4
Fisekidis Filippas6
Frank Hienzsch7
Frank John7
Frank John B7
Franz Marchat7
G.M.J. Matser12
G.M.J. Matser B6
Garcia & Harzhauser10
Georgiadis K. - Kiritsis M.9
Gerard v.d. Heide - R.Vollebeek7
Gerhard Steinkirchner6
Gorbatovschi Dumitru7
Gramos Yzeri6
Hans - Paul Esser12
Hans - Paul Esser B1
Hans & Evert - Jan Eijerkamp12
Hans & Evert - Jan Eijerkamp B2
Harald Below12
Herbots Gebr.3
Herman Hup7
Hubert Osho6
Jaap Koehoorn10
Joekel Skylights - Team Lumen12
Joekel Skylights - Team Lux6
Kafouros A.& P. - Miri B.6
Kagias Dimitrios7
Kagkakis Kostas1
Kalamaras Georgios & Dimitrios12
Kalamaras Georgios & Dimitrios B10
Karakotsios Kostas & Kleanthis7
Kiriakos Pet - Step7
Kiriazidis N. - Pavlantis S.7
Klaus Wustefeld7
Koen Blonk2
Ktenas Thothoris8
Kujtim Beqja6
Kupka - Smilowski12
Kupka - Smilowski B1
Landi Hatia6
Lappas Kostas12
Lappas Kostas B4
Leopold Hofmann7
Levis Kalemaj4
Luan Dingu6
Lymperopoulos George6
Marko Hoffmann7
Matthias Sprang7
Maziarz Racing Team A12
Maziarz Racing Team B12
Maziarz Racing Team C1
Miro Korecic6
Ocean Village1
One Loft Race Polish Masters6
Oskar Anderhub6
Palitu Victor12
Palitu Victor B2
Pantelidou Katerina8
Papadopoulos Ioannis12
Pedro Porto12
Pitas M-M Team9
Pitsoulis Patroklos12
Pitsoulis Patroklos B6
Pudic Co Team6
Qefalia Family Loft2
Racing Team Kiessner - Englert6
Rafita Team6
Rainer Hoehn6
Reinhard Gebhardt6
Schubring Siegward2
Senikidis Kostas7
SG Hirschmann8
SG Steffl12
SG Steffl B6
Silvestri Loft7
Simonsz - Jored12
Simonsz - Jored B6
Stockinger Franz3
Straif Walter7
Sveinar Kringlebotten3
Sven Zimmermann7
Szakacs Michael2
Taveirne Francky7
Team ADAC5
Team Ahmad H. Fathil & Arnold5
Team Asen Spasov - Plamen Nikolov6
Team Black Bird6
Team Bony Farma12
Team Bony Farma B12
Team Brandt / Wichert5
Team Croatia6
Team Dionis7
Team EOTS7
Team Expo Houten3
Team Flavigny M.S.L.7
Team Germany - Altmiks Pigeons7
Team Germany - Bibi Stefanescu7
Team Germany - Ervin Laro7
Team Germany - Haggenmueller H. S.7
Team Germany - Heinz Annette Marie Missy7
Team Germany - R R Marien7
Team Germany - Toni Deigner7
Team Germany - W A Waldow S Thiel7
Team Germany - ZG Helios7
Team Heidjer7
Team Heidjer B7
Team Heidjer C7
Team Heidjer D7
Team Jania - Lach12
Team Jania - Lach B2
Team KaMoRi6
Team KaMoRi B6
Team Klaus Stretz7
Team Klusinski - Chmielewski6
Team Kober6
Team Kurt Platteew & Ahmad H. Fathil6
Team La Paloma3
Team Meissnerlandderby6
Team MWRB Racing Pigeons6
Team Ostseefighter7
Team Ruv Raketeu6
Team Sasse - Welzel7
Team Sergio Delgado - Hind el Harrak12
Team Sergio Delgado - Hind el Harrak B2
Team Sofia7
Team Sol7
Team Sol & Taris7
Team Stepniewski L.K.K.6
Team Sunkissed7
Team Trepte Arndt & Marcus6
Team van Boxmeer / Hoevenaars7
Team Visser - Meijboom12
Team Vissers - Baris3
Team Weis - Jungfleisch6
Team Weis - Jungfleisch B6
Team Wirz6
Team-Sylt-2000 - Aedtner2
Team-Sylt-2000 - Berger6
Team-Sylt-2000 - Fenten1
Team-Sylt-2000 - Gluesen2
Team-Sylt-2000 - Groene1
Team-Sylt-2000 - Hallmann & Heun6
Team-Sylt-2000 - Held6
Team-Sylt-2000 - Schubring4
Thomas Fey7
Thomas Klar7
Thorsten & Finn Leon Daum9
TowerFlyers Loft & Co7
Tsiagkalis Manos2
Tsintsaris Giannis8
Van Der Linde Pigeons7
Vanhee A. & M.7
Ventouris Markos6
Vicont & Vicontesa7
Weiss Josef2
Werner A. Waldow Silvia Thiel7
Werner A. Waldow Silvia Thiel B7
Wings 2 Win12
Wings to Fly Tamara Uwe Wollitzer7
Wonder Pigeon Team12
Wrobel Michal & Patryk12
Y. C. - Luka Zimmermann1
Y.C. - Aggelou Pasxalina1
Y.C. - Doko Lukas1
Y.C. - Eva Junior1
Y.C. - Finn Leon Daum1
Y.C. - German Federation 11
Y.C. - German Federation 21
Y.C. - German Federation 31
Y.C. - Liaros Kostantinos1
Y.C. - Lili Xhoel1
Y.C. - Lilly Marien1
Y.C. - Lymperopoulou Marianna1
Y.C. - Marioula Maria1
Y.C. - Neratzouli Maria1
Y.C. - Neratzoulis Giannis1
Y.C. - Orfeas Junior1
Y.C. - Pantelidis Iordanis1
Y.C. - Pantelidou Katerina1
Y.C. - Sarpi Antonia1
Y.C. - Starfa Zoi1
Y.C. - Stathis Junior1
Y.C. - Tamara Wollitzer1
Y.C. - Taris Junior1
Y.C. - Till Marien1
Y.C. - Xanthou Ria1
Zachiotis Giannis7
ZG Helios I7
ZG Helios II7


Last Updates

AUCTIONS
  • Aslanidis Dimitrios
  • 14/08/2022 08:37:55

Activation Benzing Cup & Youth pigeons
  • Aslanidis Dimitrios
  • 30/07/2022 19:04:44

AUCTION A
  • Aslanidis Dimitrios
  • 13/03/2022 22:57:55

Read more news...
AS Golden Pigeon Final Summer Race
  • 06/08/2022 06:40:00
  • 406 Km
  • 484 Pigeons basketed
  • 301 Pigeons finish
Benzing Cup - Semifinal Race
  • 27/07/2022 06:30:00
  • 278 Km
  • 860 Pigeons basketed
  • 475 Pigeons finish
Race 4 - Kalamokastro
  • 20/07/2022 06:40:00
  • 215 Km
  • 1060 Pigeons basketed
  • 855 Pigeons finish
More races...


WEATHER CONDITIONS

Weather image
Temperature:
Humidity:
Wind Speed: