RACE DETAILS

Liberation Date/Time 19/07/2018 06:15:00
Distance 280 km
Basketed 928 Pigeons
Finished 535 Pigeons
Expected 393 Pigeons
Aces 232 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
"Pitone-Vielahn-Palani"******
(*867)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(Italy 002)
ZG Helios Yu Tao & Hubner & Gehrken******
(DV 736)
Halkidiki OLR******
(Halki 722)
Chr.u.J. Ebert******
(DV 713)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*610)
SG Steffl******
(Lady Raspy)
Euro Wings******
(Sweet Shadow)
Familie Soellner******
(DV 776)
Team Wearetheonlyone******
(Juvitation)
Simonsz - Huisman******
(Humti 818)
Makedonia Hellas******
(*568)
As Tauben Derby******
(DV 237 - Benzing Cup)
Walter Straif******
(Walter 90)
Emiel Denys - Zuzhin******
(BE 29)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Brandt)
De Schryver Johan******
(JDS 1)
Euro Wings******
(Chessman - Benzing Cup)
Senikidis K. - Kafouros A.******
(Darko 32 - Benzing Cup)
Limperis George******
(*535)
Stefano Morelli******
(DV 302)
Senikidis Kostas******
(Darko 53)
Manzieri - Marioulas ******
(*124)
Dr, de Weerd Pigeons******
(Henk 656)
Stefano Morelli******
(DV 301)
Manzieri - Marioulas ******
(Ni 28)
Stamattiou Loft******
(Stama 18)
Harald Below******
(DV 35)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*303)
Visser - Meijboom******
(Ebony Snail)
Dabrowski Pawel******
(PL 82)
Kiril & Petar Raponski******
(*79066 - Benzing Cup)
Deigner - Sun - Lin******
(*258)
Babinski Mariusz******
(PL 49 - Benzing Cup)
Robo Alexander******
(*599)
Taveirne Franky******
(Bacadelle 686)
Kalamaras George & Dimitris B******
(*236)
Faik Qefalia******
(*536)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(Bibi 27)
Karl - Heinz Wichert B******
(Karl 02)
Fisekidis Filippas******
(Blue Thunder 1 - Benzing Cup)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*349)
Florin-Derby Corabia******
(RO 97 - Benzing Cup)
Team B u. M******
(DV 794)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Silk Kannibaal)
Thios Makis******
(Thios 28)
Reinhold Kern******
(Blaue Rebe 3)
Taveirne Franky******
(Bacadelle 496)
Team Michael & Kostas******
(Darko 59)
Tsakalou Elena******
(*361)
Gougoutsas Evaggelo******
(Gougou 17)
Team Sportfreunde Sudthuringen******
(DV 333)
Ventouris Markos******
(*317)
Emiel Denys******
(*425)
Team Flying Dreams******
(Nuit Azur - Benzing Cup)
Winkie Pigeons******
(Winkie 121 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K.******
(*554)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(*991)
Team B u. M******
(NL 422)
Parys Piotr & Julia******
(JuPi 17 - Benzing Cup)
Team Sportfreunde Sudthuringen******
(DV 203)
Familie Soellner******
(DV 708)
Team Michael & Kostas******
(Darko 57)
Emiel Denys - Zuzhin******
(BE 33)
Ervin Prifti******
(IT 18)
Sanetra Piotr******
(PL 65)
Hein & Dam******
(H&D 22)
Tsintsaris Giannis******
(*403)
A & M Vanhee******
(Annemie 33)
Parys Piotr & Julia******
(JuPi 9)
Karl - Heinz Wichert B******
(Karl 52)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 207)
Simeonidou Georgia******
(Georgia)
Walter Straif******
(Walter 97)
Eirini O.Y.K.******
(OYK 60 - Benzing Cup)
Henry Gerard & Sylvain******
(Sylvain)
Godderis Linda******
(Grizzly)
Visser - Meijboom BNL 5117489 - 18
(Stingray)
Papadopoulos Giannis******
(*011)
Deigner - Sun - Lin******
(*265)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 092)
Visser - Meijboom B******
(Awl)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 51)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*413)
Team Flying Dreams******
(La Lucci)
Maziarz Racing Team B******
(SIGMA)
Babinski Mariusz******
(PL 37)
Team Sylt 2000 - HallmannDV 03801 164 - 18
(Sylt Hallmann 2)
Maziarz Racing Team C******
(SELDUS)
Artur Mone******
(*250)
Taris Vasilis******
(*02)
Team Heidjer ******
(DV 105)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*414)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 039 - Benzing Cup)
Senikidis Kostas******
(Darko 068)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(*562)
Kiril & Petar Raponski******
(*79032)
Lazaridis Lazaros******
(*161)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 14)
Visser - Meijboom B******
(Hornet)
Enosis Team******
(Pelkas)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(Thai 183)
Zaimis Charalampos******
(*019)
Papadopoulos Giannis******
(*007)
Team "Austria 3"******
(Santorini)
Ntellas Giorgos******
(*208)
Tsakalou Elena******
(*352)
Hein & Dam******
(H&D 29)
Team "Jareco"******
(Mintaka)
Mipi - Kafouros******
(*109)
Makedonia Hellas******
(*572)
Bosko Jenjic******
(Bosco 42)
Mipi - Kafouros******
(*141 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom B******
(Pitbull)
Kiriakos Pet - Step******
(Pet-Step 72)
Tsintsaris Giannis******
(*401)
Olteanu Cosmin******
(*186)
Dabrowski Pawel******
(Pl 88)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 50)
Team Germany - M Irachler R Greiner******
(DV 949)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*350)
Stefano Morelli******
(DV 333)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Million One)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk" B******
(Fred 519)
Nitu Robert Petre******
(Rob 216)
Athanasiou Thanos******
(*011)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(Fred 536)
Bosko Jenjic******
(Bosco 82)
Bjorn Ove Helgesen******
(Trust me 62)
Harald Below******
(DV 41)
Markos Bequai******
(*018)
Celli - Ghiacci - Valvo B******
(Italy 784)
Taveirne Franky******
(Bacadelle 694)
Fast Pigeons & Laro Ervin******
(*438)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 141)
Martin Saevareid******
(MS 47)
Team "Austria 3"******
(Felix)
Olteanu Cosmin******
(*155)
ZG Helios Yu Tao & Hubner & Gehrken******
(DV 705 - Benzing Cup)
Alp Race Team******
(*716)
Zachiotis Giannis******
(Zac 111)
Fisekidis FilippasGR 0615102 - 18
(Blue Thunder 2)
Team Black Sheep******
(Barmy)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 11 - Benzing Cup)
Arian Gjinaj******
(*703)
Stefano Morelli******
(DV 315 - Benzing Cup)
Uniloft******
(*46 - Benzing Cup)
Babinski Mariusz******
(PL 42)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder 62)
Andreas Behlke******
(DV 238)
Visser - Meijboom******
(Boss 2)
Zaimis Charalampos******
(*133)
Krzysztof Pruski******
(AS 5)
Jochen Dalbeck******
(Jochen 64)
Arian Gjinaj******
(*715 - Benzing Cup)
Kiriakos Pet - Step B******
(Pet-Step 83)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(Italy 009)
Krzysztof Pruski******
(AS 18)
Agim Fusha******
(*511)
Babinski Mariusz******
(PL 27)
Parys Piotr & Julia******
(JuPi 7)
Athanasiou Thanos******
(*009)
Euro Wings******
(Legend)
Hansen Heinz******
(Sylt H. Hansen 2)
Emiel Denys - Lin Cheng Chi******
(BE 82)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 75 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom******
(Gerard)
Celli - Ghiacci - Valvo B******
(Italy 013)
Visser - Meijboom******
(1 of 2)
Team Basch - Caldea******
(DV 446)
Jochen Dalbeck******
(Jochen 72 - Benzing Cup)
Franz Marchat******
(Aegidius)
Jean - Pierre Nell******
(CH 16 - Benzing Cup)
Dr, de Weerd Pigeons******
(Henk 247)
Kiriakos Pet - Step B******
(Pet-Step 93)
Visser - Meijboom B******
(Bud Spencer)
Lazaridis Lazaros******
(*170)
Stanimirovic Prvoslav******
(*500 - Benzing Cup)
Aggelou George******
(*103)
Team Sylt 2000 - Thun / Daum******
(Sylt Benzing Blue - Benzing Cup)
Gebhard Debus******
(DV 588)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(*952)
Team Jupid******
(Maurus)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic 317)
Kiriakos Pet - Step******
(Pet-Step 75)
Team Michael & Kostas******
(Linen Vetiver - Benzing Cup)
Papadopoulos Giannis B******
(*031)
Chr.u.J. Ebert******
(DV 691)
Uniloft******
(*31 - Benzing Cup)
Maziarz Racing Team C******
(KARA)
Kapten******
(Tzango 28)
Bert Penne******
(Leffe)
Franz Marchat******
(Svento - Benzing Cup)
Emiel Denys - Kazuo Matsuba******
(BE 52)
Senikidis Kontantinos Junior******
(Darco 03)
Kupka - Smilowski******
(Adelais)
Senikidis K. - Chalaris A. - Xagias Th.******
(Darko 33)
Bosko Jenjic******
(Bosco 60)
Emiel Denys******
(*480)
Team ABG******
(Andy 69)
Kritsotakis George******
(*864)
Iliyan Iliev******
(BG 71)
Super Star OLR******
(RO 17)
Dirk Van Stichel******
(Iron)
Spirou Kostas******
(*628)
Kagias Dimitris******
(*505)
Olteanu Cosmin******
(*167 - Benzing Cup)
Uniloft******
(*23)
Jochen Dalbeck******
(Jochen 61)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Finns Pearl)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*311)
Dimitris - Anastasis - Kuqali******
(*518 - Benzing Cup)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(*312)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 12)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 608)
Familie Joekel******
(DV 890)
Chr.u.J. Ebert******
(DV 692)
Team Sylt 2000 - Thun / Daum******
(Sylt France Lady)
Ingo Berghmans / Albert Wees******
(Ingo 94)
Silvestri Loft******
(IT 01)
Team Roter Baron******
(Baron 75 - Benzing Cup)
Uniloft******
(*026 - Benzing Cup)
Aggelou George******
(*127)
Jochen Dalbeck******
(Jochen 53)
Familie Joekel******
(DV 916)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 610)
Hein & Dam******
(H&D 30)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 640 - Bemzing Cup)
Katsikas Pantelis******
(*494)
Dobai Marian******
(IT 17)
Fast Pigeons & Laro Ervin******
(*427)
Markos Bequai******
(*043)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(Italy 779)
Zaimis Charalampos******
(*032)
Makedonia Hellas******
(*566 - Benzing Cup)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Cris)
Manzieri Family******
(Ni 16)
Team Flying Dreams******
(Hypnose)
Manousis Sakis******
(*711)
Team Michael & Kostas******
(Eclat de Nuit)
Team Sylt 2000 - Thun / Daum******
(Sylt Blue Rider)
Faik Qefalia******
(*533 - Benzing Cup)
Arian Gjinaj******
(*738)
Taveirne Franky******
(Bacadelle 695)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder 24)
Flevo Flyers******
(*433)
Dr, de Weerd Pigeons******
(Henk 58)
Parys Piotr & Julia******
(JuPi 11)
Team Sportfreunde Sudthuringen******
(DV 204)
Team "Jareco"******
(Alnitak)
Maziarz Racing Team B******
(AURA)
Manzieri Family******
(Ni 24)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Greece)
Mouzafer Aptourahman******
(*864)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 132)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 47)
Team Jupid******
(Sianna)
Litsios Vaggelis******
(*675 - Benzing Cup)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(*611)
Papadopoulos Giannis******
(*006)
Korakianitis George******
(*896)
Franz Marchat******
(Greece Tieke Girl)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Geert 79)
Agim Fusha******
(*504)
Bjorn Ove Helgesen******
(Magic 56)
Team Jupid******
(Edonita)
Matthias Sprang******
(DV 216 - Benzing Cup)
Dobai Marian******
(IT 21)
Kagkakis Kostas******
(Kostas 00)
Team Flavigny M.S.L******
(MSL 16)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 06)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Olhos Grandes)
Flevo Flyers******
(*434)
Koehoorn - Boekelo******
(K & B 203)
SG Steffl******
(Super Lady)
Renato Hajdaraj******
(*667)
Team Huber******
(DV 407)
Uniloft B******
(*43)
Team Sofia******
(Sofia 54)
Tsakalou Elena******
(*394 - Benzing Cup)
Kritsotakis George******
(*866)
Kiriakos Pet - Step B******
(Pet-Step 85)
Mouzafer Aptourahman******
(*863)
Maziarz Racing Team******
(ALLADIN - Benzing Cup)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Julia)
Katsikas Pantelis******
(*411)
Emiel Denys - Kawabuchi******
(BE 61)
Limperis George******
(*552)
Popescu Bogdan******
(IT 449)
Aggelou George******
(*033)
Spirou Kostas******
(*620)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk" B******
(Fred 562)
Hein & Dam******
(H&D 28)
Team "Austria 3"******
(David)
Team Schroder Van de Loo******
(Alexander)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(Bibi 33 - Benzing Cup)
Papadopoulos Giannis******
(*003)
Mentor Bulku******
(*316)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Lady - Benzing Cup)
Team WAZ******
(DV 665)
Thios Makis******
(Thios 30)
Pislinas Vasilis******
(*117 - Benzing Cup)
Team Giannena******
(*155)
Harald Below******
(DV 38)
Katsikas Pantelis******
(*404)
Maziarz Racing Team******
(PIORUN - Benzing Cup)
Karl Heinz Lang******
(DV 231)
Familie Joekel******
(DV 903)
Fast Pigeons & Laro Ervin******
(*378)
Ventouris Markos******
(*303)
Karl - Heinz Wichert B******
(Karl 56)
Harald Below******
(DV 32)
Mipi - Kafouros******
(*106)
Ktenas Thodoris******
(*215)
Lazaridis Lazaros******
(*174)
Guenter Gotz******
(DV 521)
Arian Gjinaj******
(*702)
Celli - Ghiacci - Valvo B******
(Italy 157)
Babinski Mariusz B******
(PL 52)
Team "Austria 3"******
(Finns World 2)
Koehoorn - Boekelo******
(K & B 262)
Jordan 65******
(Jordan 03)
Walter Straif******
(Walter 92 - Benzing Cup)
Halkidiki OLR******
(Haliki 702)
Litsios Vaggelis******
(*678)
Eirini O.Y.K.******
(*953)
Team Huber******
(DV 164)
Dirk Van Stichel******
(Aubry)
Asen Spasov******
(BG 28)
Emiel Denys - Lin Cheng Chi******
(BE 83)
Maziarz Racing Team C******
(NUIT)
Senikidis K. - Kafouros A.******
(Leon 18)
Senikidis K. - Kafouros A.******
(Leon 07)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 02)
Team Jupid******
(Liridona)
Jochen Dalbeck******
(Jochen 56)
Team Jupid******
(Tomke)
Papadopoulos Giannis B******
(*026)
Maziarz Racing Team C******
(NIKOR)
Dimitris - Anastasis - Kuqali******
(*507)
Team Wearetheonlyone******
(Venetian Blue)
Theo & Markus Lecke******
(Markus 32)
Team Sylt 2000 - Werner / Heun******
(Sylt Werner 3)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 463)
Theo & Markus Lecke B******
(Markus 42)
Reinhold Kern******
(Blaue Rebe 2)
Greece Breeders - Franz******
(Oibotas)
Team Wearetheonlyone******
(Blue Power)
Ainatzopoulos Athanasios******
(*051)
Team "Jareco"******
(Adrie)
Flevo Flyers******
(*435)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Geert 49)
Kujtim Beqja******
(KB 402)
Manzieri - Marioulas ******
(Ni 18)
Kalamaras George & Dimitris B******
(*228)
Walter Straif******
(Walter 02)
Zachiotis Giannis******
(*110)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*345)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Grey Goose)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Geert 75)
Walter Straif******
(Walter 81)
Filip Pudic******
(Pudic 33)
Manzieri - Marioulas ******
(*014 - Benzing Cup)
Jean - Pierre Nell******
(CH 04)
Papadopoulos Giannis B******
(*023)
Kapten******
(Tzango 01)
Team Klaus Stretz******
(Captain Big Ben)
SG Meissner & Scheurer******
(Hans)
Team "Jareco"******
(Beatrix - Benzing Cup)
Rizea David Nicolas - Kadis Makis******
(*301)
Alp Race Team******
(*701)
Maziarz Racing Team B******
(FIBI)
Petrakis Nikos******
(*783)
Team "Jareco"******
(Spiekedarper)
Team B u. M******
(DV 41)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(Henk 21)
Ventouris Markos******
(*331)
Maziarz Racing Team C******
(KIKI - Benzing Cup)
Harrie Van Boxmeer******
(Harrie 46)
Fenten Heinz******
(Sylt Fenten 3)
N. Michalakis - X. Kollias******
(*725)
Silvestri Loft******
(IT 03)
Krzysztof Pruski******
(AS 6 - Benzing Cup)
Silvestri Loft******
(IT 09)
Team Germany - R R Marien******
(DV 840)
Maziarz Racing Team B******
(PETIT)
Flevo Flyers******
(*408)
Team Black Sheep******
(Blurry)
Euro Wings******
(Apache)
Markos Bequai******
(*022)
Herbert Moser******
(Joker)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*650)
Maziarz Racing Team C******
(ARFA)