RACE DETAILS

Liberation Date/Time 28/06/2019 06:30:00
Distance 125 km
Basketed 1336 Pigeons
Finished 1246 Pigeons
Expected 90 Pigeons
Aces 334 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Guenter Gotz******
(DV 827)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 255)
Derby Halkidiki******
(DV 545)
Team Sylt 2000 - Daum******
(Sylt Club1900)
Reinhard Gebhardt******
(DV 048)
Ari - Shpati******
(AL 04)
Herold Attila******
(HUNG 10)
Iacob Marinel******
(RO 029)
Team Bony Farma B******
(Bony 613)
Faik Qefalia******
(AL 509 Benzing Cup)
Team Poelman******
(NL 90)
Team Vella / Catalano******
(IT 30)
Kupka - Smilowski******
(Penelope)
Team Flying Dreams******
(Tyndale)
Paltsanetidis Nikolaos******
(NL 44)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 02)
Leopold Hofmann******
(Sokrates)
Reinhard Gebhardt******
(DV 030 - Benzing Cup)
Guenter Gotz******
(DV 824 - Benzing Cup)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Marielle - Benzing Cup)
Iraq Team / Samarah Elemame Center & Geert Pollin******
(Iraq 122)
Team Ali Del Gattopardo******
(IT 636 - Benzing Cup)
Zachotis Giannis******
(GR 697)
Team WAZ******
(DV 646)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 58)
Team Expo Houten******
(Expo 03)
Alp Race Team******
(CH 619)
Krasinsgi - Kivranoglou******
(GR 108)
J.C. - GPF Stelter Ronja******
(DV 281)
Koehoorn - Boekelo B******
(Jaap 95)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 507)
Team Petrakis - Ventouris - Senikidis******
(GR 501)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 18)
Tsintsaris Giannis******
(GR 503)
J.C. - GPF Theocharopoulos George******
(GR 023)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 212 - Benzing Cup)
Guo Bei Fei & Herbots******
(CHN 23)
Goldwings USA******
(USA 338)
Hok Reijnen - Bolton******
(Erik 843)
Hok Reijnen - Bolton******
(Erik 187 - Benzing Cup)
Team Vella / Catalano******
(IT 527)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 284 - Benzing Cup)
ZG Helios******
(Os 381)
Familie Soellner******
(DV 918)
Dabrowski Pawel******
(PL 07 - Benzing Cup)
Fauna Orheiului******
(MD 45)
Team Fiorini L & D******
(IT 039)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Lost and Found)
Karl Heinz Lang******
(DV 309)
Winkie Pigeons******
(ESP 049)
Goldwings USA******
(USA 324)
Gutas M & S & Albusoiu I ******
(IT 277)
Sven Zimmermann******
(DV 114)
Leopold Hofmann******
(Alkmene)
Team Pitone-Vielahn B******
(DV 044 - Benzing Cup)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 55)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 246)
Gutas M & S & Albusoiu I ******
(IT 66 - Benzing Cup)
Ljubivoje Markovic******
(Winner)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 401)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 73)
Franz Marchat******
(Anastasios)
Silvestri Loft******
(IT 218)
Team Bony Farma******
(Bony 609)
Kagias Dimitrios******
(GR 014)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 690 - Benzing Cup)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 66)
SG Steffl******
(Zille Romanum)
Petar & Kiril Raponski******
(BG 73)
Motria Cristian******
(RO 102)
Eirini O.Y.K.******
(GR 206)
Eirini O.Y.K.******
(GR 201)
Draaisma J.F.******
(NL 31)
Winkie Pigeons******
(ESP 090)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 69)
Visser - Meijboom******
(NL 61)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 22)
Dabrowski Pawel******
(PL 04)
Bert Ploeg******
(NL 05)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 12)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 245)
Winkie Pigeons******
(ESP 083 - Benzing Cup)
Team Sofia******
(BG 40 - Benzing Cup)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 09)
Maziarz Racing Team B******
(Bizon)
Karl Heinz Lang******
(DV 07)
Team Expo Houten******
(Expo 11)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 10)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 41)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Bomber Q)