RACE DETAILS

Liberation Date/Time 12/07/2019 06:30:00
Distance 210 km
Basketed 1125 Pigeons
Finished 781 Pigeons
Expected 344 Pigeons
Aces 281 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
ZG Helios******
(Heli 412)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 25)
Derby Halkidiki******
(DV 420)
Team Sofia******
(BG 04)
A & M Vanhee******
(BE 68)
Athanasiou Thanos******
(GR 258)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & StathisGR 0935959 - 19
(Darco 59)
A & M Vanhee******
(BE 00)
Ktenas Thodoris******
(GR 211)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 10)
Asen Spasov******
(BG 104)
Kupka - Smilowski******
(Ronja)
Team Black Sheep******
(Safran)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 733)
Kalamaras George & Dimitris******
(D&G 709)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 309 - Benzing Cup)
Kupka - Smilowski******
(Aristoteles)
Manzieri Petros******
(GR 06)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 00)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 734)
Kupka - SmilowskiPL 0143 1438 - 19
(Cobra)
Team HeidjerDV 01182 64 - 19
(Team Heidjer - Schwarte 64 - Benzing Cup)
Team Heidjer******
(Team Heidjer - Jansen 9)
Team Heidjer******
(Team Heidjer - Jansen 13)
Team Serres******
(Super Stamb)
Kujtim Beqja******
(AL 21)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 305)
Mergaert DirkBE 3033888 - 19
(BE 88)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 24)
Ktenas Thodoris******
(Balloo)
Hubert******
(ESP 603)
Hubert******
(ESP 614)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 14)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 214)
Ktenas Thodoris******
(GR 219)
ZG Helios******
(Heli 326)
Litsios Vaggelis******
(GR 816)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Viewless)
Emiel Denys******
(BE 05 - Benzing Cup)
Litsios Vaggelis B******
(GR 807)
Kalamaras George & Dimitris******
(D&G 702)
Kagkakis Kostas******
(GR 678)
Kalamaras George & Dimitris B******
(D&G 727)
Zachotis Giannis******
(GR 690)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 572 - Benzing Cup)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 564)
Team "Austria 3"******
(Mykonos)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 515)
Reinhard Gebhardt******
(DV 013)
Team Germany - R R Marien******
(DV 031)
Team Bony Farma******
(Bony 611)
Silvestri Loft******
(IT 224 - Benzing Cup)
Team Ali Del Gattopardo******
(IT 226)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 829)
Silvestri Loft******
(IT 202)
Reinhard Gebhardt******
(DV 009)
Leopold Hofmann******
(Odysseus)
Ervin Doko & Ervin Prifti******
(GR 153)
Goldwings USA******
(USA 326 - Benzing Cup)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 768)
Team Serres******
(Sugar - Benzing Cup)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 23)
Pinelopi Papakosta******
(GR 014)
Pislinas Vasilis******
(GR 907)
Fisekidis Filippos******
(GR 10)
Nita Daniel******
(RO 301)
Kujtim Beqja******
(AL 28)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & StathisGR 0935926 - 19
(Darco 26)
Dimitriadis Stamatis******
(White Spirit)
Gutas M & S & Albusoiu I ******
(IT 270)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 24)
Gutas M & S & Albusoiu I ******
(IT 271)
Gutas M & S & Albusoiu I ******
(IT 277)
Litsios Vaggelis******
(GR 813)
Team Petrakis - Ventouris - Senikidis******
(GR 502)
Xalaris Andreas******
(Mike the Greek)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Tisifoni)
ZG Helios******
(Heli 341)
Team Ali Del Gattopardo******
(IT 009)
Team Petrakis - Ventouris - Senikidis******
(GR 420)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Bonze)
Team Fiorini L & D******
(IT 046)
Litsos Nikos******
(GR 010)
Dr. Bichir Valentin******
(RO 618)
Dr. Bichir Valentin******
(RO 617)
Emiel Denys******
(BE 61)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Magie)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Megaira - Benzing Cup)
Team Baso******
(Darco 77)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Secret)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 705)
Emiel Denys******
(BE 53)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Memory)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 40 - Benzing Cup)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Rubina)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Cemake)
Famillia Senikidis & Jr Kostas & Stathis******
(Darco 47)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Winnerblood)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Indigo)
Stamatiou Loft******
(GR 144 - Benzing Cup)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Finns Lux)
Team Ali Del Gattopardo******
(IT 482)
Team Germany - Reinhard Marianne Rolff******
(DV 033)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 55)
Team Germany - R R Marien******
(DV 068)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 703)
Athanasiou Thanos******
(GR 252)
Emiel Denys******
(BE 41)
Super Star OLR******
(RO 804)
Team Germany - W A Waldow S Thiel B******
(DV 322)
Super Star OLR******
(RO 832)
A & M Vanhee******
(BE 86)
Iraq Team / Dr. Alaa & Ahmad Hikmat******
(Iraq 862)
Super Star OLR******
(RO 178)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 02)
Team Bony Farma******
(Bony 606)
Athanasiou Thanos******
(GR 254)
Stamatiou Loft******
(GR 143)
Gregory Lasica******
(PL 01)
J.C. - GPF Dotschat Carolin******
(DV 534)
Bosko Jenjic******
(CRO 77)
Team Schnellin******
(DV 172)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 65 - Benzing Cup)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 61)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 89 - Benzing Cup)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 178)
J.C. - GPF Theocharopoulos Antonis******
(GR 006)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 51)
Martin Saevareid******
(NOR 140 - Benzing Cup)
Bjorn Ove Helgesen******
(NOR 211)
Hok Reijnen - Bolton******
(Erik 67)
Martin Saevareid******
(NOR 104)
Team Schnellin******
(DV 174)
Martin Saevareid******
(NOR 118)
Familie Soellner******
(DV 914 - Benzing Cup)
Asen Spasov******
(BG 183)
Asen Spasov B******
(BG 188)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 73)
Familie Soellner******
(DV 879)
Familie Soellner******
(DV 876)
Gregory Lasica******
(PL 22)
Team Staffel / Wesch******
(DV 198)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(DV 031)
Goldwings USA******
(USA 317)
Iraq Team / Tekrit Club & De Backer Mark******
(Iraq 946)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 57)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Halli 6)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 305)
Herold Attila******
(HUNG 05)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 219)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 222)
Herold Attila******
(HUNG 02)
Eirini O.Y.K. F******
(GR 293)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 278)
Team Michael & Kostas******
(Klagenfurt)
Team Michael & Kostas******
(Schoner)
Team Stefano Morelli******
(DV 364)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 272)
Bosko Jenjic******
(CRO 81 - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Halli 5 - Benzing Cup)
Familie Joekel******
(DV 331)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Malta Connection)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 275)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 266)
Iraq Team / Abtal El Nahren & Chris Debacker******
(Iraq 646)
Christian Schroeder******
(DV 605)
J.C. - GPF Manzieri George******
()
Team SchnellinDV 01829 486 - 19
(DV 486)
Team Schnellin******
(DV 873)
Team Schnellin******
(DV 861 - Benzing Cup)
Team Schnellin******
(DV 195)
Team Schnellin******
(DV 182)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 257)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Halli 2)
Franz Marchart - Greece Breeders******
(Amanda)
Europa Master Pigeons******
(RO 26 - Benzing Cup)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 821)
Ljubivoje Markovic******
(Blue Magic Vienna)
Fenten Heinz******
(Sylt Heinz 1)
Herbert Moser******
(Lucky)
Fenten Heinz******
(Sylt Heinz 4)
Team Sylt 2000 - Groene******
(Sylt Groene 1)
Fast Pigeons & Ervin Laro B******
(IT 301)
Fast Pigeons & Ervin Laro******
(IT 242)
Ljubivoje Markovic******
(Vienna II)
Fast Pigeons & Ervin Laro******
(IT 228)
Team WAZ******
(DV 638)
Fast Pigeons & Ervin Laro******
(IT 291)
Winkie Pigeons******
(ESP 017)
Iraq Team / El Habebia zone & Franz Marchat******
(Asterios)
Iraq Team / Erbil Castle & Franz Marchat******
(Adriana)
SG Meissner & Scheurer******
(Adolf)
Leopold Hofmann******
(Menelaos)
Fast Pigeons & Ervin Laro B******
(IT 302)
Leopold Hofmann******
(Achilles)
Milovan Pavicevic******
(A 174 - Benzing Cup)
Milovan Pavicevic******
(A 197)
Winkie Pigeons******
(ESP 115)
Petar & Kiril Raponski******
(BG 45)
Ljubivoje Markovic******
(Vienna)
Radovan JovovicSRB 000619 - 19
(SRB 619 - Benzing Cup)
Ljubivoje MarkovicA 320 191 - 19
(Prijo - Benzing Cup)
Europa Master Pigeons******
(RO 20)
Alp Race Team******
(CH 706)
Iraq Team / Ahmad Breeding Loft ******
(Iraq 215)
Familie Joekel******
(DV 351)
Team Poelman******
(NL 96)
Familie Joekel******
(DV 327)
Hoehn Rainer******
(DV 720 - Benzing Cup)
Palitu Victor******
(MD 033)
Palitu Victor******
(MD 032)
Hoehn Rainer******
(DV 708)
Palitu Victor******
(MD 041)
Filip Pudic******
(CRO 54)
Team Vella / Catalano******
(IT 510)
Franz Marchat******
(Angelos)
Dieter Siebert******
(DV 504)
Jean - Pierre Nell******
(CH 03)
Mouzafer Aptourahman******
(GR 818)
Team Astaubenderby.de******
(DV 122)
Team Sofia******
(BG 79 - Benzing Cup)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NL 15)
Derby Zagreb******
(CRO 034)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NL 40)
Fauna Orheiului******
(MD 38)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NL 91 - Benzing Cup)
Motria Cristian******
(RO 103)
Winkie Pigeons******
(ESP 124)
Gerhard Debus******
(DV 519)
Familie Joekel******
(DV 321)
Team Vella / Catalano******
(IT 527)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 184)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 814)
Samurai V.A.T.******
(Samurai V.A.T. "99")
Christian Biel Pigeons******
(Hera)
F. Sybrandy******
(NL 67)
Eirini O.Y.K.******
(GR 187)
Team Expo Houten******
(Expo 04)
T.P. van Steenbergen******
(NL 92)
Kagias Dimitrios******
(GR 012)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 161)
Ed Mol******
(Mol 994)
Visser - MeijboomNL 1517254 - 19
(NL 54 - Benzing Cup)
Draaisma J.F.******
(NL 39)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 234)
Draaisma J.F.******
(NL 241)
Ciscaru Marius******
(Amor - C - 850)
Corvo******
(NL 17)
Paltsanetidis Nikolaos******
(NL 58)
Paltsanetidis Nikolaos******
(NL 42)
Sven Zimmermann******
(DV 117)
Sven Zimmermann******
(DV 120)
Bert Ploeg******
(NL 09 - Benzing Cup)
Simonsz - E. Wings******
(NL 01)
Alp Race Team******
(CH 621)
Hok Reijnen - Bolton******
(Erik 178)
Maziarz Racing Team B******
(Barco)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 199)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 284)
Luan Dingu******
(AL 10 - Benzing Cup)
Kujtim Beqja******
(AL 13 - Benzing Cup)
Tsintsaris Giannis******
(GR 506)
Luan Dingu******
(AL 11)
Team Serres******
(Entza)
Emiel Denys******
(BE 39)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Belgian Winners 15)
Fly - 4 - us Pollin - Denduyver******
(Alphiz)
Ari - Shpati******
(AL 04)
Koehoorn - Boekelo B******
(Jaap 93)
Koehoorn - Boekelo B******
(Jaap 90)
Koehoorn - Boekelo BNL 1182788 - 19
(Jaap 88)
Parlapanidis Giannis******
(GR 701)
Luan Dingu******
(AL 09)
SG StefflDV 08897 5127 - 19
(Giant Girl)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 77)
Team "Austria 3"******
(Rhodes - Benzing Cup)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 58)
T.P. van Steenbergen******
(NL 94)
Team Michael & Kostas******
(Darco 31 - Benzing Cup)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 68)
Draaisma J.F.******
(NL 36)
ZG Helios******
(Heli 241 - Benzing Cup)
Mpasdaras Petros******
(GR 716)
Fisekidis Filippos******
(GR 01)
Team Germany - Reinhard Marianne Rolff******
(DV 075 - Benzing Cup)
Fisekidis Filippos******
(GR 07)
Koehoorn - Boekelo B******
(Jaap 83 - Benzing Cup)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 73 - Benzing Cup)
Dirk Van Stichel******
(Iron - Benzing Cup)
Dirk Van Stichel******
(Bleu Bullet)
Grec Mihai******
(IT 833)
Guenter Gotz******
(DV 847)
Peter Coppens******
(BE 626)
Peter Coppens******
(BE 627)
Peter Coppens******
(BE 630 - Benzing Cup)
Team Astaubenderby.de******
(DV 134)
Ingo Berghmans - Peter Lesno******
(BE 646)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 07)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 22)
Iraq Team / Faloja Club & Hok Boddaert Dr Wim VLBE 3063507 - 19
(Iraq 507 - Benzing Cup)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 40)
Sven Zimmermann******
(DV 115 Benzing Cup)
J.C. - GPF Immein Marian******
(DV 1022)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 212 - Benzing Cup)
Dieter Siebert******
(DV 961)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 247)
Alp Race Team******
(CH 701)
Andreas Behlke******
(DV 009)
Andreas Behlke******
(DV 033)
Schubring Siegward******
(Sylt Siggi 481)
Schubring Siegward******
(Sylt Siggi 482)
Dabrowski Pawel******
(PL 02)
Dabrowski Pawel******
(PL 05)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 811)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 24)
Agim FushaAL 11406 - 19
(AL 406)
Papadopoulos Giannis******
(GR 797)
Karl Heinz Lang******
(DV 313)
Theo & Markus Lecke******
(DV 131)
Theo & Markus Lecke******
(DV 413)
J.C. - GPF Von Oy Johanna******
(DV 212)
Theo & Markus Lecke******
(DV 461)
Theo & Markus Lecke******
(DV 146)
Thios Makis******
(GR 014 - Benzing Cup)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 688)
Corvo******
(NL 12)
Faik Qefalia******
(AL 507)
Thios Makis******
(GR 009)
Dirk Van Stichel******
(Flash)
Agim Fusha******
(AL 402)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 54)
J.C. - GPF Junker Tom******
(DV 911)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 545)
Thios Makis******
(GR 011)
Georgiadis - Kiritsis B******
(GR 445)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 403 Benzing Cup)
Sven Zimmermann******
(DV 116)
Mpaziourakis ManolisGR 0510159 - 19
(GR 159)
SG Meissner & Scheurer******
(Hermes)
Sven Zimmermann******
(DV 102)
Sven Zimmermann******
(DV 111)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(DV 002)
SG Steffl******
(Feri)
Faik Qefalia******
(AL 519)