RACE DETAILS

Liberation Date/Time 04/08/2020 06:30:00
Distance 280 km
Basketed 958 Pigeons
Finished 780 Pigeons
Expected 178 Pigeons
Aces 239 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Team Ulrich Lemmens******
(Lemmens 55)
Jaap Koehoorn******
(Marjan2)
Kujtim Beqja******
(AL 303)
Luan Dingu******
(AL 206)
Altmiks-Soudy-Pigeons******
(DV 186 - Benzing Cup)
Fisekidis Filippos******
(GR 951)
Team Sunkissed******
(NL 086)
Franz Marchat******
(Greek Dreamer)
Heroes of the Sky******
(Heroes of the Sky 66)
Greek Connection******
(Sanzo)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 50)
Maziarz Racing Team******
(Magi)
Team Gutas Mihai & Silviu & Albusoiu Ionut******
(IT 56 - Benzing Cup)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 153)
Bjorn Ove Helgesen******
(Bruno)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 63)
Nasko Stoyanov******
(BG 65 - Benzing Cup)
Ktenas ThodorisGR 0506201 - 20
(GR 201 - Benzing Cup)
Spirou Kostas******
(GR 754)
Spartans Woriors******
(Made in Heaven)
Jaap Koehoorn******
(Mogli)
Team Giannena******
(GR 595 - Benzing Cup)
Gunther Gartner******
(DV 218)
Zachiotis Giannis******
(Giannis 25)
Peter Coppens******
(Peter 24)
Team Heidjer B******
(DV 283)
Team Sofia******
(Sofia 42 - Benzing Cup)
Giakoumelos Pantelis C******
(GR 561)
OLR "Fauna Orheiului"******
(Fauna Orheiului 55)
Bas van Beveren******
(Bas 17)
J.C. - GPF Marco Hueskens******
(Yanni)
Svein Ivar Blom******
(Svein 10 - Benzing Cup)
Karl Hofmann******
(DV 721)
Valantis Skempes******
(Patmos 04)
B. Ploeg******
(Bert 06)
Bas van Beveren******
(Bas 02)
Klaus Stieneker******
(Stieneker 54)
Landi Hatia******
(AL 903)
Visser - Meijboom******
(NL 59 - Benzing Cup)
Team Heidjer C******
(DV 355 - Benzing Cup)
Team Sven Zimmermann B******
(Zumbi)
J.C. - GPF Carsten Heuer******
(Carsten)
Henk Simonsz******
(Henk 09)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 681 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 319)
The Champions Team B******
(BE 137)
Iraq Team******
(GR 137)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(Team Italy 38 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 231)
Halkidiki O.L.R.******
(GR 883 - Benzing Cup)
Team Zeno & Mone******
(AL 320)
OLR "Fauna Orheiului"******
(Fauna Orheiului 98)
Soldatos Ioannis******
(GR 414)
Silviu Renato******
(GR 867)
Eirini O.Y.K.******
(GR 216)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 42 - Benzing Cup)
Andreas Wollenhaupt******
(Andreas 21)
Ktenas Thodoris******
(GR 218)
J.C. - GPF Pantelidou Katerina******
(GR 409)
Visser - Meijboom******
(NL 743)
Zachiotis Giannis******
(Giannis 22)
Team Germany - R R Marien******
(DV 898 - Benzing Cup)
Georgiadis - Kiritsis B******
(GR 162)
Hok Reijnen - Bolton******
(ReBo - 01)
The Champions Team B******
(BE 135)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 503)
Sakellaridis Diamantis******
(GR 305)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(G. & D. 12)
Tsakilis M&G******
(Maria)
Ari - Shpati******
(AL 107)
Team Giannena******
(GR 582)
Gunther Gartner******
(DV 158)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(BE 498)
Team Germany - Toni Deigner******
(DV 828)
Mamidas George******
(GR 105)
Team Finn Leon Daum******
(Finns Irländer)
Team Giannena******
(GR 415)
Martin Saevareid******
(MS 10)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 255)
Cimpean Sebastian******
(Seba 12)
Kujtim Beqja******
(AL 301)
Giakoumelos Pantelis C******
(GR 568 - Benzing Cup)
Zachiotis Giannis******
(Giannis 29)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Greece_Wonder)
Senikidis Kostas******
(Darco 144)
Sporting Pigeons Team******
(Sporting 104 - Benzing Cup)
Team Germany - R R Marien******
(DV 504)
Matthias Sprang******
(Matthias 02 - Benzing Cup)
Lach Team******
(Dreams 12)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(G. & D. 07)
Team Morelli / Kamella******
(MoKa 963)
Daniel Brand******
(Daniel 63)
J.C. - GPF - Tomek Krasinski******
(Tomek)
Reinhard Gebhardt******
(RG 02)
Team Greg******
(PL 022)
Asen Spasov******
(Asen 100 - Benzing Cup)
Silviu Renato******
(GR 502)
Svein Ivar Blom******
(Svein 03)
Pfoh Hubert u. Milan******
(DV 147)
Halkidiki O.L.R.******
(DV 356)
Team Ulrich Lemmens E******
(Lemmens 43)
Natalya Yonova******
(GR 876)
Markou Dimitrios******
(GR 001)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Lionking)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 221)
J.C. - GPF Marioula Maria******
(GR 404)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 24)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 09)
Corvo******
(Corvo 09)
Palitu Victor******
(DV 771)
Soldatos Ioannis******
(GR 404 - Benzing Cup)
Natalya Yonova******
(GR 872)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 095)
Kiriakos - Pet Step******
(GR 260 - Benzing Cup)
Peter Coppens******
(Peter 23)
Dr. Alaa Hikmat & Ahmad Hikmat******
(Barca)
Team Sylt 2000 - Berger******
(Sylt-Berger 1)
Klaus Stieneker******
(Stieneker 553)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Tec 02)
Karl - Heinz Wichert******
(Karl 08)
Dieter Siebert******
(Talent 552 - Benzing Cup)
Faik Qefalia******
(AL 520 - Benzing Cup)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Tec 10)
Mamidas George******
(GR 114 - Benzing Cup)
Bas van Beveren******
(Bas 24)
Team Sylt 2000 - Held******
(Sylt-Held 2)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 199)
Sveinar Kringlebotten******
(Sveinar 85)
Team Sasse - Welzel******
(SaWe 26)
Pedro Porto SPT******
(Sporting 04)
Sakellaridis Diamantis******
(GR 301)
Corvo******
(Corvo 81)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 237)
Halkidiki O.L.R.******
(DV 365)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Mirakel)
Maziarz Racing Team******
(Taka - Benzing Cup)
OLR "Fauna Orheiului"******
(Fauna Orheiului 97)
J.C. - GPF Liaros Konstantinos******
(Kostas)
Team Giannena******
(GR 586)
Agim Fusha******
(AL 411)
Pitsoulis Patroklos******
(Rocky)
Liontis Basilios******
(Profesor)
Avgitidis Dimitrios******
(GR 851)
OLR "Fauna Orheiului"******
(Fauna Orheiului 99)
Team Sven Zimmermann******
(Luca 18)
Matthias Sprang******
(Matthias 20)
Eduart Hasanaj******
(GR 014)
Joekel Skylights******
(Altair 542)
Team Sven Zimmermann******
(Last Hope)
Ktenas Thodoris B******
(GR 203 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom******
(NL 60)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 279)
Andreas Wollenhaupt******
(Andreas 29)
J.C. - GPF Grigoroiu Victor******
(Victor)
Dariusz Krasinski-Vasilis Kivranoglou B******
(GR 314)
Tsalkitzis George******
(Red Speed)
T.P. van Steenbergen******
(T.P. 44)
Matthias Sprang******
(Matthias 04)
Team Sasse - Welzel******
(SaWe 23 - Benzing Cup)
Ivo Shopski******
(BG 06)
Visser - Meijboom******
(NL 40)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(BE 651)
Team Morelli / Kamella******
(MoKa 964 - Benzing Cup)
Luan Dingu******
(AL 205)
Wings 2 Win******
(Steffen 61)
Team Sylt 2000 - Grone******
(Sylt-Grone 5)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 158)
Corvo******
(Corco 82)
Team Greg******
(PL 013)
Team Ulrich Lemmens F******
(Lemmens 38)
Pitsoulis Patroklos******
(White Bond)
Dousos Apostolis******
(Xriso 10)
Team Heidjer******
(DV 696)
Team Heidjer B******
(DV 235 - Benzing Cup)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 56)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 144)
Friedrich Schön******
(Friedrich 5)
The Champions Team******
(BE 129)