RACE DETAILS

Liberation Date/Time 19/07/2019 06:15:00
Distance 280 km
Basketed 793 Pigeons
Finished 614 Pigeons
Expected 179 Pigeons
Aces 198 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Team Bony Farma B******
(Bony 616)
Vaary Peter******
(HUNG 11 - Benzing Cup)
SG Steffl******
(Gust 2)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 710)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 009)
Team Germany - Reinhard Marianne Rolff******
(DV 006)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 111)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 402)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 866)
Gregory Lasica******
(PL 09)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 78)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Million One)
SG Steffl******
(Nobody Knows)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 51)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 231)
Manzieri Petros******
(GR 14)
Manzieri Petros******
(GR 17)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk" B******
(DV 236)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 271)
Dieter Siebert******
(DV 965)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 279)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 283)
Krasinsgi - Kivranoglou******
(GR 109)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 807)
Team "Michael & Sol"******
(Maximilian I)
Dimitriadis Stamatis******
(Agni)
Team Heidjer******
(Team Heidjer - Tirrel)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 228)
Eirini O.Y.K. F******
(GR 276)
Pislinas Vasilis******
(GR 919)
Reinhard Gebhardt******
(DV 022)
Reinhard Gebhardt******
(DV 035)
Reinhard Gebhardt******
(DV 037)
Christian Schroeder******
(DV 105)
Krasinsgi - Kivranoglou******
(GR 114)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 019)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 236)
Kupka - Smilowski******
(Vito - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 262)
Herbert Moser******
(Speedy)
Dimitriou Dimitrios******
(DV 14)
Tsioutsiouliklis Petros******
(Alikto)
Team Black Sheep******
(Papaver)
Franz Marchat******
(Oibotas)
Franz Marchat******
(Alkmene)
Franz Marchat******
(Aigeus)
Petar & Kiril Raponski******
(BG 37)
Team Staffel / Wesch******
(DV 186)
Team Astaubenderby.de******
(DV 126 - Benzing Cup)
Winkie Pigeons******
(ESP 053)
Milovan Pavicevic******
(A 200)
Milovan Pavicevic******
(A 180)
Motria Cristian******
(RO 101)
SG Meissner & Scheurer******
(Team Taube - Benzing Cup)
Vaary Peter******
(HUNG 14)
Vaary Peter******
(HUNG 13)
Team Sylt 2000 - Groene******
(Sylt Groene 2)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 304)
Team "Michael & Sol"******
(Sol Cerverus)
Kalamaras George & Dimitris******
(D&G 713)
Lutz - Christian Geibler******
(DV 508)
Team Bony Farma B******
(Bony 623)
Iraq Team / Brother Karkuk & De Backer Mark******
(Iraq 945)
J.C. - GPF K. B. Team******
(J.C. 425)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 01)
Iraq Team / Ahmad Breeding Loft ******
(Iraq 211)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(DV 003)
Team Poelman******
(NL 99)
Team Poelman******
(NL 84)
Dieter Siebert******
(DV 568 - Benzing Cup)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 81)
Hoehn Rainer******
(DV 709)
Team Stefano Morelli******
(Darco 05)
Europa Master Pigeons******
(RO 10)
Team Astaubenderby.de******
(DV 125)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 04)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 05)
Lutz - Christian Geibler******
(DV 502)
Karl - Heinz & Timo Wagner******
(Timo 27 - Benzing Cup)
Litsios Vaggelis******
(GR 848)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(NL 34)
Familie Soellner******
(DV 930)
Bosko Jenjic******
(CRO 87)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 789)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(GR 696)
SG Steffl******
(Last Hope - Benzing Cup)
Goldwings USA******
(USA 324)
Tsalkitzis George******
(GR 001)
Guenter Gotz******
(DV 802)
Team Aloha******
(DV 900)
J.C. - GPF Huskens Yannik******
(DV 15)
Karl - Heinz Wichert******
(DV 265 - Benzing Cup)
J.C. - GPF Kerkhoff Cedrik******
(DV 300)
Karl Heinz Lang******
(DV 403 - Benzing Cup)
Team "Austria 3"******
(Zakinthos)
Ari - Shpati******
(AL 15 - Benzing Cup)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 757)
Team Serres******
(Morfoula)
Grec Mihai******
(IT 828)
Tsintsaris Giannis******
(GR 507)
Gregory Lasica******
(PL 07 - Benzing Cup)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 20)
Mpaziourakis Manolis******
(GR 158)
Guo Bei Fei & Van Roy Koen******
(CHN 62)
Mergaert Dirk******
(BE 84)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 16 - Benzing Cup)
J.C. - GPF Jacob Stephan******
(DV 050)
Herbots Gebr.******
(BE 58)
Alp Race Team******
(CH 714 - Benzing Cup)
T.P. van Steenbergen******
(NL 91)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 82 - Benzing Cup)
Fisekidis Filippos******
(GR 08 - Benzing Cup)
Iraq Team / Ahmad Ring******
(New Star)
Team Germany - R R Marien******
(DV 123 - Benzing Cup)
Team Expo Houten******
(Expo 43 - Benzing Cup)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 65 - Benzing Cup)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Dream Pigeons 01)
Guenter Gotz******
(DV 805)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 848 - Benzing Cup)
Mergaert Dirk******
(BE 00 - Benzing Cup)
Ed Mol******
(Mol 996)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Belgica 77)
Ciscaru Marius******
(Amor - C - 839)
J.C. - GPF Busche Jette******
(Jouth GPF 760)
Paltsanetidis Nikolaos******
(NL 85 - Benzing Cup)
Iraq Team / Abo Hasanat & Geert Pollin******
(Iraq 121)
Maziarz Racing Team******
(Pilo - Benzing Cup)
Luan Dingu******
(AL 03)
Karl Heinz Lang******
(DV 10)
Hok Reijnen - Bolton******
(Erik 193)
Iacob Marinel******
(GR 028)
Silvestri Loft******
(IT 222)
Tsiagalis Manos******
(GR 470)
J.C. - GPF Eckhardt Luisa******
(DV 697)
Sven Zimmermann******
(DV 112)
J.C. - GPF Bremen Katharina - Marie******
(DV 957)
J.C. - GPF Bawal Christiano******
(DV 122)
A & M Vanhee******
(BE 50)
Team Sasse - Welzel******
(DV 20 - Benzing Cup)
Gregory Lasica******
(PL 21)
Harrie Van Boxmeer******
(NL 817)
J.C. - GPF Goebel Julia******
(DV 513)
Silvestri Loft******
(IT 220)
Kerekgyarto Tamas******
(HUNG 46)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 15)
Helle & Jens Pedersen******
(DAN 41)
Harrie Van Boxmeer******
(NL 646)
Herold Attila******
(HUNG 12)
Herold Attila******
(HUNG 04 - Benzing Cup)
Paolo Bufalino******
(IT 012)
Giosmas Sotiris******
(Alexandros)
Christian Biel Pigeons******
(Hermes)
Iacob Marinel******
(RO 157)
Visser - Meijboom******
(NL 05)
Agim Fusha******
(AL 408)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 237)
Grec Mihai******
(IT 810)
J.C. - GPF Greven Julian******
(DV 64)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(DV 017)
Litsios Vaggelis******
(GR 809)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 254 - Benzing Cup)
Godderis Linda - Praet Edmond******
(BE 55)
Godderis Linda - Praet Edmond******
(BE 59)
Eirini O.Y.K.******
(GR 251)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 26)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 58)
Litsios Vaggelis******
(GR 845)
Eirini O.Y.K. E******
(GR 282)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 402)
Iraq Team / Friends Kout Club & Thorsten Daum******
(Rubin)
Emiel Denys******
(BE 23)
Super Star OLR******
(RO 812)
Papakosmas Dimitris******
(Frankenstein)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 240)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 410)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 442 Benzing Cup)
Viglidan Agoston******
(HUNG 36)
Agim Fusha******
(AL 413 Benzing Cup)
Dr. Bichir Valentin******
(RO 11)