RACE DETAILS

Liberation Date/Time 28/07/2021 06:40:00
Distance 275 km
Basketed 1020 Pigeons
Finished 621 Pigeons
Expected 399 Pigeons
Aces 255 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 53)
Kagias D. & A.******
(GR 968)
Elvis - Frensis******
(IT 479)
Team Sven Zimmermann******
(Sven)
Team Brandt / Wichert******
(DV 392)
Petrescu Silviu******
(SIlviu 07)
Emiel Denys******
(BE 108)
J.G. Oegema******
(NL 018 - Benzing Cup)
P.Mathios - Sakis Bed******
(GR 660)
Les Champions DU 60******
(FR 175)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 587)
ZG Helios******
(DV 341 - Benzing Cup)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(SS 1)
Heroes of the Sky******
(Hero 88)
Ernst u. Rosemarie Muller******
(DV 103)
Dina Sierens******
(Dina 28)
Team Klaus Stretz B******
(DV 019)
Team EOTS******
(EOTS 35)
Kafouros A.& P. Miri B.******
(GR 067 - Benzing Cup)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(FCI 127)
Petrescu Silviu******
(Silviu 19 - Benzing Cup)
Team Croatia******
(CRO 022)
Team Sylt 2000 - Rolf Berger******
(Sylt RB367)
Team Jored******
(Jordi 19)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(DV 151)
Roman Jud******
(Roman 79)
Visser - Meijboom******
(NL 865)
Goetz Guenter******
(DV 238)
Team Bony Farma B******
(Bony 48)
Team Croatia******
(CRO 614)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 154)
Team Jania - Lach******
(Osla)
Team Sunkissed******
(Sun 45)
Team Ulrich Lemmens******
(BE 6230 - Benzing Cup)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 278)
Team N Guli - Eirini O.Y.K.******
(Legent 969)
Limperopoulos George******
(GR 924 - Benzing Cup)
Bas van Beveren******
(Bas 12 - Benzing Cup)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 80)
J.C. - Till Marien******
(Till)
Team Ulrich Lemmens B******
(BE 271)
Hans - Paul Eser******
(DV 418)
Kagias D. & A.******
(GR 912)
Taveirne Franky******
(Bokastel 2)
J.C. - Stamidi Maria******
(Maria)
Stamidis Kostas******
(Kostas 24)
Team Theo - Dimitriou******
(GR 321)
J.C. - Liaros Kostas******
(Kostas)
Team Rothalbomber******
(DV 219)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Achernar 780)
Team Germany - M.Irlacher R.Greiner******
(DV 381)
Frank John******
(DV 524)
Kagias D. & A.******
(GR 934)
Viglidan Agoston & Cziko Gabor******
(HU 203)
SG Steffl******
(Angela Merkel)
Team Ostseerennen - Gerrits******
(Sylt Harry 5)
Team Rothalbomber******
(DV 026)
Team Royal Turin******
(Royal 23)
Euro Star Loft******
(RO 42)
Dina Sierens******
(Dina 26)
Annick Goeteyn******
(BE 298)
Clemens Ivanschitz******
(A 186)
Pantelidou Katerina******
(GR 302 - Benzing Cup)
Svein Ivar Blom******
(Gerrard)
Ktenas Thodoris******
(Cochon - Benzing Cup)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 632)
J.G. Oegema******
(NL 039)
Team Heidjer C******
(Thomas 411)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(Henk 00)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 017)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 924)
Valantis Skempes******
(Patmos 18)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 148)
Petrita Leonard******
(RO 49)
Alfred Gega******
(RO 617)
Matthias Sprang******
(DV 130)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 114)
Team N Guli - Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 956)
Petrita Leonard******
(RO 13)
Team EOTS******
(EOTS 29)
Tsalkitzis George******
(GR 807)
Maziarz Racing Team******
(Kayle)
Team Klaus Stretz B******
(DV 021)
Franz Marchat******
(A 404)
Team Germany - M.Irlacher R.Greiner******
(DV 394)
Rainer Hoehn******
(DV 512)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 609 - Benzing Cup)
Bert Penne - Sun Yiliang******
(Bert 224)
Team Michael & Kostas******
(Legent 339)
Kerekgyarto Tamas******
(DV 846 - Benzing Cup)
Tsintsaris Ioannis******
(Giannis 04)
Henk Simonsz******
(NL 812 - Benzing Cup)
Team Balla******
(Balla 31)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 325)
Qefalia Family Loft******
(RKS 514)
Visser - Meijboom******
(NL 851)
Emiljano Tafa******
(Emil 79)
J.C. - Jenny Zimmermann******
(Jenny J.C.)
Derby Halkidiki******
(GR 244)
Kagias D. & A.******
(GR 901)
Sveinar Kringlebotten******
(Mille12)
Kiriakos Pet - Step******
(GR 380)
Team Ibing******
(Gloria)
Alfred Gega******
(RO 623)
Bas van Beveren******
(Bas 05)
Team Germany - R R Marien******
(DV 709)
Goetz Guenter******
(DV 231)
Martin Saevareid******
(MS 29)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 861)
Bjorn Ove Helgesen******
(Magic - Benzing Cup)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(FCI 146 - Benzing Cup)
ZG Helios******
(DV 244)
Team Black Bird******
(Storms End)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 29 - Benzing Cup)
Maziarz Racing Team******
(Berk)
Pitsoulis Patroklos******
(GR 901)
Maziarz Racing Team******
(Taurus)
Team Klaus Stretz******
(Captain Sido)
Wrobel Michal & Patryk B******
(As Golden 865)
Annick Goeteyn******
(BE 279)
Chris & Aage******
(Sparta)
Ventouris Markos******
(GR 315)
Mpolis Vasilis - Renato Hajdaraj******
(GR 109)
Soldatos Ioannis******
(FCI 816)
Team Brandt / Wichert******
(DV 394 - Benzing Cup)
J.C. - Dalkidis Ioannis******
(Giannis)
Athanasiou Thanos******
(GR 505)
Pantelidou Katerina******
(GR 821)
Team Sven Zimmermann******
(Pauline)
Team Klaus Stretz B******
(DV 006)
Family Schreel******
(den 788)
Kupka - Smilowski******
(Rakete)
Alfred Gega******
(RO 621)
Zachiotis Giannis******
(FCI 211)
Eirini O.Y.K. C******
(DV 315)
Roman Jud******
(Roman 68)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(GR 287 - Benzing Cup)
J.C. - Marioula Maria******
(Maria)
Corvo******
(Corvo 91 - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Held******
(Sylt Held 2)
Team Croatia******
(CRO 606)
Joekel Skylights Team Lux******
(Sirius 1614)
Andreas Behlke******
(DV 806)
Team Weis - Jungfleisch******
(NL 314)
Team Klaus Stretz******
(Captain Leon)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(DV 159)
Martin Saevareid******
(MS 07)
Walter Thun******
(Sylt Walter 2)
Goran & Zoran Trailovic******
(Srb 94)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(FCI 049)
Kujtim Beqja******
(RKS 008)
Edmond Cipi - - Xhoeli Sarand******
(AL 113)
Harald Below******
(Three O Eight)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 04)
Kupka - Smilowski******
(Raser)
Silvestri Loft******
(IT 714)
Dr. Andreas Luedtke******
(DV 008)
Elvis - Frensis******
(IT 473)
Marc Bert******
(Marc 34 - Benzing Cup)
Team Michael & Kostas******
(FCI 243)
Zachiotis Giannis******
(FCI 219)
Derby Halkidiki******
(GR 010)
Zachiotis Giannis******
(FCI 206)
Family Schreel******
(den 593)
Visser - Meijboom******
(NL 495)
J.G. Oegema******
(NL 011)
Joekel Skylights Team Lumen******
(Sirius 1342)
Klaus Stieneker******
(Klausel 757)
Petrescu Silviu******
(Silviu 18)
J.C. - Zachiotis - Skourmpoutis Giannis******
(Giannis)
Litsios Vaggelis******
(GR 127)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 363 - Benzing Cup)
Hans - Paul Eser******
(DV 449)
J.C. - Jendrik Boker******
(Jendrik)
J.C. - Sillas Ullrich******
(Sillas)
Clemens Ivanschitz******
(A 195)
Team Sylt 2000 - Gerrits******
(Sylt Gerrits 1081)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 344)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 221)
Wrobel Michal & Patryk******
(As Golden 2802)
Qefalia Family Loft******
(RKS 510)
Haggenmuller H. & S.******
(DV 931)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 111)
Harald Below******
(Triple Three)
Svein Ivar Blom******
(Ings)
Frank John******
(DV 536 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 31)
Team Bony Farma B******
(Bony 54)
Emiel Denys - Kazuo Matsuba******
(BE 144)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 604)
Wings 2 Win******
(W2W 107)
Franz Marchat******
(A 411)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(Z 23)
Sveinar Kringlebotten******
(Hakon14)
ZG Helios B******
(DV 251)
Thomas Fey******
(Jeora - Benzing Cup)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 25)
Vicont & Vicontesa******
(BG 492)
Tsiagkalis Manos******
(GR 506)
Bas van Beveren******
(Bas 03)
Team Ulrich Lemmens******
(BE 258)
Alp Race Team******
(Simon 67)
Wings 2 Win******
(W2W 109)
Team MWRB Racing Pigeons******
(DV 116)
Roman Jud******
(Roman 98 - Benzing Cup)
Doko Ervin - Tsernos Nikos******
(GR 011)
J.C. - Niklas Muller******
(Niklas)
Kagias D. & A.******
(GR 933)
Neapoli Team******
(GR 055)
Soldatos Ioannis******
(FCI 820 - Benzing Cup)
J.G. Oegema******
(NL 037)
SG Steffl B******
(Oprah Windrey)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 022)
Leopold Hofmann******
(A 077)
Team Jan Niculae B******
(RO 08)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 125)
Tsintsaris Ioannis******
(Giannis 407)
Euro Star Loft******
(RO 21)
Buttner G i A******
(PL 909)
Taveirne Franky******
(Bokastel 3)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(DV 118)
Gougoutsas Evangelo******
(GR 301)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 156)
Team Jored******
(Jordi 14)
Team Germany - Toni Deigner******
(DV 043)
Team Brandt / Wichert******
(DV 381)
Altmiks - Soudy - Pigeons******
(DV 359)
Silvestri Loft******
(IT 725)
J.C. - Xanthou Ria******
(Ria)
Wrobel Michal & Patryk******
(As Golden 2810)
Taveirne Franky******
(Bokastel 1)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 120 - Benzing Cup)
Limperopoulos George******
(GR 347)
Zachiotis Giannis******
(FCI 224)
Hans & Evert - Jan Eijerkamp******
(Henk 95)
Kritsotakis George******
(GR 116)
Agim Fusha******
(BE 778)
Soellner Junior Team******
(DV 278)
Team Sunkissed******
(Sun 20)
J.C. - Theocharopoulos Antonis******
(Antonis)
Team Ostseerennen - Gerrits******
(Sylt Harry 4)
Bosko Jenjic******
(Good Aim)
Kagkakis Kostas******
(GR 246)
Viglidan Agoston & Cziko Gabor******
(HU 104)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 588)
Chris & Aage******
(Marathon - Benzing Cup)
Team Black Bird******
(Freja)
Kerekgyarto Tamas******
(HU 901)
Dalkidis P. - Kontogiannis A.******
(GR 106)
Team Germany - Heinz Annette Missy******
(DV 143 - Benzing Cup)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(HS 2)
J.C. - Lena Humke******
(Lena)
Alfred Gega******
(GR 311)
Team Sasse - Welzel******
(NL Simo. - Wege. 2)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 62)
SG Steffl B******
(Rihanna)
Vanhee A. & M. ******
(BE 318)
Bosko Jenjic******
(Atolos)
Ernst u. Rosemarie Muller******
(DV 107)
Tsalkitzis George******
(GR 804)
Team Mojo******
(Mojo 10B)
Frank John******
(DV 522)
Bas van Beveren******
(Bas 01)
Pedro Porto B******
(Pedro 054)
Team Germany - R R Marien******
(DV 738 - Benzing Cup)
Emiljano Tafa******
(Emil 84)
Tsalkitzis George******
(GR 805)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 345)
Alp Race Team******
(Simon 63)
Team Ibing******
(Eddys Angel)
Team Jania - Lach******
(Angel)
Edmond Cipi - - Xhoeli Sarand******
(AL 002)
Team Croatia******
(CRO 157)
Hermann Kiessner******
(DV 120)
Ari - Shpati******
(IT 577 - Benzing Cup)
Vicont & Vicontesa******
(BG 478)
Stamidis Kostas******
(Kostas 12)
Derby Halkidiki******
(GR 017 - Benzing Cup)
Team Jored******
(Jordi 23 - Benzing Cup)
Team Theo - Dimitriou******
(GR 309)
J.C. - Melina Kreis******
(Melina)
Team Jored******
(Jordi 20)
Maziarz Racing Team******
(Enzo - Benzing Cup)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(DV 324)
Pudic & Greek friends******
(Filip 22)
Kiriakos Pet - Step******
(GR 383)
Karl-Heinz & Timo Wagner******
(DV 357)
J.C. - Doko Kristina******
(Kristina)
J.C. - Sarpi Antonia******
(Antonia)
Dieter Siebert******
(Talent 1304)
Pantelidou Katerina******
(GR 314)
Silvestri Loft******
(IT 734 - Benzing Cup)
J.G. Oegema******
(NL 021)
Team Sylt 2000 - Schubring******
(Sylt Schubring 2)
Team Bony Farma******
(Bony 20)
Alp Race Team******
(Simon 02)
Familie Soellner******
(DV 042 - Benzing Cup)
Kiriakos Pet - Step******
(GR 379)
Maziarz Racing Team******
(Derr)
Team Euro - Skyfighter******
(Euro 836)
Luan Dingu******
(RKS 210)
Joekel Skylights Team Lumen******
(Sirius 1307)
African Warrior Lofts******
(ZW 102)
Hans - Paul Eser******
(DV 526)
Team Bony Farma******
(Bony 14 - Benzing Cup)
Ernst u. Rosemarie Muller******
(DV 111)
Familie Soellner******
(DV 110 - Benzing Cup)
Edi.Reno.Ani******
(IT 278)
Clemens Ivanschitz******
(A 199 - Benzing Cup)
SG Steffl******
(Maria Stuartt - Benzing Cup)
Team Sasse - Welzel******
(Mo.Ke.Br. - Meyer. 2)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 227)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 01)
Team Euro - Skyfighter******
(Euro 685)
Team Senikidis Kostas - Kuqali Dhimiter******
(FCI 236)
P.Mathios - Sakis Bed******
(GR 666)
J.G. Oegema******
(NL 017)
Heroes of the Sky******
(Hero 87)
Team Weis - Jungfleisch******
(NL 319)
Team Sylt 2000 - Daum & Thun******
(Sylt Thun)
ZG Helios******
(DV 218)
Team Germany - R R Marien******
(DV 716)
Team Klaus Stretz******
(Captain Floh)
Team Sasse - Welzel******
(Abbac. - C.d.D.Hu. 1)
Georgiadis - Kiritsis B******
(GR 670)
Gartner Guenther******
(DV 437)
Team Michael & Kostas******
(Legent 961)
Spirou Kostas******
(GR 242)
Edi.Reno.Ani******
(RKS 645)
Papadopoulos Ioannis******
(John 22)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 556)
Kafouros A.& P. Miri B.******
(GR 065)
Ionel & Cosmin******
(I & C 10 - Benzing Cup)
Lien Pigeon******
(Flower B2)
Wings 2 Win******
(W2W 146)
Team Ulrich Lemmens B******
(BE 272)
Karl Heinz Lang******
(DV 202 - Benzing Cup)
J.C. - Kristoffer Gerlach******
(Kristof)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 109)
Mamidas George******
(GR 722)
Clemens Ivanschitz******
(A 121)
Familie Soellner******
(DV 038)
Dr. Andreas Luedtke******
(DV 512)
Hok Reijnen - Bolton******
(NL 243)
Bas van Beveren******
(Bas 02)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 69)
Family Schreel******
(den 586)
Agim Fusha******
(BE 777)
J.C. - Yannik Huskens******
(Yannik)
Bernd Bruns******
(DV 312 - Benzing Cup)
Gartner Guenther******
(DV 415)
Team Heidjer B******
(Thorsten 206)
Ernst u. Rosemarie Muller******
(DV 105)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 35 - Benzing Cup)
Team Heidjer******
(Rainer 354 - Benzing Cup)
Golden Collection******
(PT 986)
Team N Guli - Eirini O.Y.K.******
(DV 311 - Benzing Cup)
Golden Collection******
(PT 901)
Herold Attila******
(HU 617 - Benzing Cup)
Team Jored B******
(Jordi 24)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 653)
Valantis Skempes******
(Patmos 25)
Team Euro - Skyfighter******
(Euro 676 - Benzing Cup)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 023)
Palitu Victor******
(DV 136 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. B******
(GR 864)
Team Schwarzer - Schniederjan******
(DV 069)
Team F. Stieneker & T. Brueck******
(Damast)
Team Jania - Lach******
(Dacie)
Team F. Stieneker & T. Brueck******
(Mars - Benzing Cup)
Thomas Fey******
(Zoe)
Team Hirschmann******
(DV 806)
Hans - Paul Eser******
(DV 421)
Team Sven Zimmermann******
(Nicki - Benzing Cup)
Karl Heinz Lang******
(DV 138)
Luan Dingu******
(RKS 202)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(FCI 291)
Bernd Bruns******
(DV 185)
Wrobel Michal & Patryk B******
(As Golden 870)
Emiel Denys - Kazuo Matsuba******
(BE 141)
J.C. - Nickas Huskens******
(Niclas)
Pudic & Greek friends******
(Filip 07)
Goetz Guenter******
(DV 204)
Wrobel Michal & Patryk B******
(As Golden 853)
Taveirne Franky******
(Bokastel 7 - Benzing Cup)
Elvis - Frensis******
(IT 480)
Team Senikidis Kostas - Kuqali Dhimiter******
(GR 539)
Kalamaras Georgios & Dimitrios******
(FCI 115)
Pitsoulis Patroklos******
(GR 913)
Racing Pigeons Jebjerg******
(Johs)
Henk Simonsz******
(NL 811)
Emiel Denys - Qiu Qiao Zhen******
(BE 136)
Andreas Wollenhaupt******
(DV 327)
Henk Simonsz B******
(NL 817)
Clemens Ivanschitz******
(A 191)
Henk Simonsz******
(NL 804)
Marc Bert******
(Marc 23)
Soldatos Ioannis******
(FCI 824)
Kerekgyarto Tamas******
(HU 948)