RACE DETAILS

Liberation Date/Time 14/07/2021 06:30:00
Distance 170 km
Basketed 1377 Pigeons
Finished 1250 Pigeons
Expected 127 Pigeons
Aces 344 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Pedro Porto C******
(Pedro 010)
Petros & Thomai Mpasdaras******
(GR 117)
Kupka - Smilowski******
(Oli - Benzing Cup)
Karakotsios Kostas & Kleanthis******
(FCI 297)
Sveinar Kringlebotten******
(Elias06)
Team Pitone - Vielahn******
(DV 281)
Team Ulrich Lemmens******
(BE 5230)
Dieter Siebert******
(Talent 1330)
Team La Paloma******
(Sylt Essen 702)
Annick Goeteyn B******
(BE 257 - Benzing Cup)
Team Sasse - Welzel******
(Moll.- Bleib.Pod. 2)
Team Sylt 2000 - Rolf Berger******
(Sylt RB363)
Harald Below******
(Three Twenty - Benzing Cup)
Jenjic Bild Team******
(Teemoz)
Andreas Moeller******
(AML Wonder Girl)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 103)
Dukker******
(NL 219)
Visser - Meijboom******
(NL 868 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom******
(NL 550)
Henk Simonsz******
(NL 805)
Ionel & Cosmin******
(I & C 02)
Pedro Porto******
(Pedro 078)
Team Klaus Stretz******
(Captain Leon)
Les Champions DU 60******
(FR 340)
Kujtim Beqja******
(RKS 015 - Benzing Cup)
Corvo******
(Corvo 86)
Papadopoulos Ioannis******
(John 24 - Benzing Cup)
Team West Coast******
(De Gronne Slagtere)
Ionel & Cosmin******
(I & C 03)
Tsintsaris Ioannis******
(Giannis 06)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 22)
Team MWRB Racing Pigeons******
(DV 118 - Benzing Cup)
Bert Penne - Sun Yiliang******
(Bert 197)
Walter Straif******
(A 018)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(RO 38)
ZG Helios******
(DV 310)
Dieter Siebert Chen Yue******
(Talent 1343)
Visser - Meijboom******
(NL 855)
Wings 2 Win******
(W2W 142)
Kafouros A.& P. Miri B.******
(GR 018)
Team Bony Farma******
(Bony 27 - Benzing Cup)
Hok Reijnen - Bolton******
(NL 174)
Wrobel Michal & Patryk******
(As Golden 2812)
Emiljano Tafa******
(Emil 83)
Henk Simonsz B******
(NL 820)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 42 - Benzing Cup)
Alp Race Team******
(Simon 79)
Maziarz Racing Team******
(Mus - Benzing Cup)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 031)
Team Landgasthof Keltzenberg******
(DV 030853 - 21)
Heroes of the Sky******
(Hero 96)
Team Ulrich Lemmens B******
(BE 267)
Emiel Denys - Kazuo Matsuba******
(BE 131)
Team Landgasthof Keltzenberg******
(DV 030870 - 21)
ZG Helios******
(DV 336)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 38)
Roman Jud******
(Roman 73)
Team Sunkissed******
(Sun 46)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Heimdall)
Goetz Guenter******
(DV 291)
Hok Reijnen - Bolton******
(NL 386 - Benzing Cup)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(FCI 144)
Goran & Zoran Trailovic******
(Srb 82)
Werner A. Waldow Silvia Thiel******
(DV 004)
Visser - Meijboom******
(NL 844)
Rainer Hoehn******
(DV 519 - Benzing Cup)
Kazakopoulos Giannis******
(GR 215)
Romario - Aleks******
(RKS 558)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 606)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 007)
Mpolis Vasilis - Renato Hajdaraj******
(GR 108)
Joekel Skylights Team Lumen******
(Sirius 1649)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 32)
Team Heidjer C******
(Hermann 591)
Team Theo - Dimitriou******
(GR 308)
Karl Heinz Lang******
(DV 124)
Kerekgyarto Tamas******
(HU 939)
Cyfra Stanislaw******
(Stani)
Rafita Team******
(Rene)
Team Germany - Ervin Laro******
(IT 105)
Bosko Jenjic******
(Nikita)
Team Jania - Lach B******
(Engi)
J.C. - Sophie Funke******
(Sophie)
Eirini O.Y.K.******
(O.Y.K. 21 - Benzing Cup)
Matthias Sprang******
(DV 521)
Team Trepte Arndt & Marcus******
(W 4 - Benzing Cup)
J.C. - Leonie Schmidt******
(Leonie)
Team Sylt 2000 - Hallmann / Heun******
(Sylt Bragi - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Schubring******
(Sylt Schubring 4)
Pedro Porto B******
(Pedro 030)
Team Fenten/Tack******
(Sylt Heinz - Alla 1)
Team Sylt 2000 - Schubring******
(Sylt Schubring 1)
Team Sven Zimmermann******
(Jim Knopf)
Ainatzopoulos Athanasios******
(GR 903)
Team Bony Farma B******
(Bony 55)
Pudic & Co - Croatia******
(GG 536 - Benzing Cup)
Team Ulrich LemmensBE 6175257 - 21
(BE 257)
Gorbatovschi Dumitru******
(MD 108)
Edmond Cipi - - Xhoeli Sarand******
(AL 001)
Eirini O.Y.K. B******
(DV 313 - Benzing Cup)
Gartner Guenther******
(DV 438)
Team Flying Dreams******
(Super Mattes - Benzing Cup)
Team Mojo******
(Mojo 12B)
Lien Pigeon******
(Sako B3)
Svein Ivar Blom******
(Lallana)
Kupka - Smilowski******
(Piti)
Wonder Pigeon Team******
(Wonder Pigeon 25)
Lien Pigeon******
(Marlin B4)
Team Kiriazidis Nik. - Michalakis Nik.******
(Nik 011)
Familie Soellner******
(DV 108)
J.G. Oegema******
(NL 012)
Dalkidis P. - Kontogiannis A.******
(GR 106)
Palitu Victor******
(DV 125)
Papadopoulos Ioannis B******
(John 39)
Dr. de Weerd Pigeons******
(Henk 52 - Benzing Cup)
Bosko Jenjic******
(Posejdon - Benzing Cup)
Team Ibing******
(Euro 811)
Ilir & Dionisi******
(RKS 13)
Hok Reijnen - Bolton******
(NL 274)
Wings 2 Win******
(W2W 111)
Team Fenten/Tack******
(Sylt Heinz - Alla 4)
Tsiagkalis Manos******
(GR 501)
Team Bony Farma******
(Bony 16)
Alp Race Team******
(Simon 70 - Benzing Cup)
J.C. - Stamidis Evaggelos******
(Evaggelos)
J.C. - Leon Graw******
(Leon)
Kalamaras Georgios & Dimitrios B******
(GR 278)