RACE DETAILS

Liberation Date/Time 04/07/2019 06:40:00
Distance 170 km
Basketed 1250 Pigeons
Finished 1124 Pigeons
Expected 126 Pigeons
Aces 312 Pigeons
Teams Details

FancierPigeon (Name)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 245)
Kallinikidis Team******
(GR 092)
Litsos Nikos******
(GR 011)
Kafouros PanagiotisGR 0935820 - 19
(GR 820)
Reinhard Gebhardt******
(DV 038)
Kafouros Panagiotis******
(GR 808)
Celli - Ghiacci - Valvo******
(IT 703)
Team "Michael & Sol"GR 3031369 - 19
(Sol Invictus)
Davide Bramante******
(IT 959)
Miri B. - Kafouros A.******
(GR 821)
Team Aloha******
(DV 873)
Team Bony Farma******
(Bony 592)
Team Pitone-Vielahn******
(DV 026)
Royal Turin - Italy Team******
(IT 236)
Hubert******
(ESP 625)
Kalamaras George & Dimitris******
(D&G 707)
Team Germany - Reinhard Marianne Rolff******
(DV 018)
Team Germany - W A Waldow S Thiel B******
(DV 329)
Team Germany - Reinhard Marianne Rolff******
(DV 055)
Hubert******
(ESP 619)
Team Pitone-Vielahn B******
(DV 044 - Benzing Cup)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(DV 013)
HubertESP 87609 - 19
(ESP 609)
Kupka - Smilowski******
(Kassandra)
Reinhard Gebhardt******
(DV 058 - Benzing Cup)
Hubert******
(ESP 618)
Franz Marchat******
(Apollon - Benzing Cup)
Simonsz - E. Wings******
(NL 23)
Sven Zimmermann******
(DV 107 Benzing Cup)
Vaary Peter******
(HUNG 16)
Milovan Pavicevic******
(A 178)
Milovan Pavicevic******
(A 196)
Georgiadis - Kiritsis******
(GR 443)
Radovan Jovovic******
(SRB 612)
Radovan Jovovic******
(SRB 617)
Franz Marchart - Greece Breeders******
(Aphrodite)
Agim Fusha******
(AL 403)
Harrie Van Boxmeer******
(NL 641)
Faik Qefalia******
(AL 513)
Fauna Orheiului******
(MD 18)
Gerhard Debus******
(DV 439)
Maziarz Racing Team******
(Eol)
Team Astaubenderby.de******
(DV 012)
Europa Master Pigeons******
(RO 23)
Hoehn Rainer******
(DV 712)
Team Poelman******
(NL 85)
Iraq Team / Ahmad Breeding Loft BE 4205220 - 19
(Iraq 220 - Benzing Cup)
Karl Heinz Lang******
(DV 517)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 273)
J.C. - GPF Kinz Laura******
(DV 200)
Franz Marchat******
(Charilaos)
Alp Race Team******
(CH 603)
Christian Schroeder******
(DV 606 - Benzing Cup)
Team Sylt 2000 - Hallmann / HeunDV 03801 1003 - 19
(Sylt Halli 3)
Team Michael & Kostas******
(Thomond)
Goldwings USA******
(USA 308)
Team Stefano MorelliDV 0755 366 - 19
(DV 366)
Team Stefano Morelli******
(DV 362)
Team Michael & Kostas******
(Mana Stuart)
Team Flying Dreams******
(Nostradamus)
Litsios Vaggelis******
(GR 850)
Bosko Jenjic******
(CRO 63)
Team Weis - Jungfleisch******
(DV 827)
Alp Race Team******
(CH 620)
J.C. - GPF Pantelidis Iordanis******
(GR 014)
Harald Below******
(DV 113)
Harald Below******
(DV 106)
Hofmann Karl******
(DV 608)
Bosko Jenjic******
(CRO 79 - Benzing Cup)
Familie Joekel******
(DV 345)
Andreas Behlke******
(DV 015)
Motria Cristian******
(RO 121 - Benzing Cup)
Wonder Pigeon Team******
(IT 112)
Derby Zagreb******
(CRO 776)
Fauna Orheiului******
(MD 32)
Team "Feuriger Fluegel Krosigk"******
(DV 226)
Team Fiorini L & D******
(IT 026)
Team Dr. Teerachon - TEC******
(Dream Pigeons 14)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 52)
Koehoorn - Boekelo******
(Jaap 70)
Herbots Gebr.******
(BE 45 - Benzing Cup)
Litsios Vaggelis******
(GR 815)
Papadopoulos Giannis******
(GR 780)
Papadopoulos Giannis B******
(GR 786)
Thailand World Championship - Mr. PermsakSincsomboon******
(TH 11)
Litsios Vaggelis******
(GR 803 - Benzing Cup)
Zachotis Giannis******
(GR 695)
Team Expo Houten******
(Expo 02)
Silvestri Loft******
(IT 203)
Tsiagalis Manos******
(GR 474)
Nita Daniel******
(RO 313 - Benzing Cup)
Paolo Bufalino******
(IT 011)
Silvestri Loft******
(IT 225)
Ervin Doko & Ervin Prifti******
(GR 135)
ZG Helios******
(Os 369)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 232 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. C******
(GR 227)
Kirkatsis Dimitrios******
(GR 001)
Reinhard Gebhardt******
(DV 029)
Reinhard Gebhardt******
(DV 036)
A & M Vanhee******
(BE 02 - Benzing Cup)
Eirini O.Y.K. D******
(GR 238)
Corvo******
(NL 20)
Filip Pudic******
(CRO 12)
Eirini O.Y.K.******
(GR 281)
Visser - Meijboom******
(NL 14)
Kerekgyarto Tamas******
(HUNG 31)
Visser - Meijboom******
(NL 24 - Benzing Cup)
Visser - Meijboom******
(NL 53)
Herold Attila******
(HUNG 01)
Kagias Dimitrios******
(GR 008)
J.C. - GPF Graw Leon******
(DV 006)
Team Expo Houten******
(Expo 51)
Dabrowski Pawel******
(PL 03)
Team Michael & Kostas******
(Darco 60)
Guenter Gotz******
(DV 821)
Fisekidis Filippos******
(GR 02)
Mpasdaras Petros******
(GR 709)
Grec Mihai******
(IT 818)
Team Stepniewski L.K.K.******
(PL 71)
Ari - Shpati******
(AL 24)
Derby Halkidiki******
(DV 401)
Mpaziourakis Manolis******
(GR 302)
Tsintsaris Giannis******
(GR 504)
Team Flavigny M.S.L******
(Aude)
Dabrowski Pawel******
(PL 01)